Remis Wisły na otwarcie półfinałow MP juniorów

Remisem zakończyło się inauguracyjne spotkanie juniorów Wisły Płock na odbywających się w Płocku Mistrzostwach Polski. Podopieczni Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela podzielili się w dzisiejszym meczu punktami z zawodnikami Nielby Wągrowiec, kończąc pojedynek wynikiem 31:31.

Spotkanie od pierwszych minut nie układało się po myśli młodych Wiślaków, którzy po pięciu minutach gry przegrywali 1:4 i do trzynastej minuty to zawodnicy z Wągrowca prowadzili dwiema bramkami. Przełamanie i remis Nafciarzom dał Paweł Płoński, rzucając bramkę na 7:7. Od tego czasu rywalizacja toczyła się bramka za bramkę, jednak w ostatnich sekundach szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Michał Sikorski, ustanawiając wynik pierwszej połowy na 17:16.

Po przerwie płocczanie szybko wzięli się za powiększanie przewagi. Już po sześciu minutach prowadzili 20:16 i wydawało się, że kontrolują przebieg spotkania. Na dwadzieścia minut przed końcem bramkę dla przyjezdnych zdobył jednak Dariusz Widziński, dając swojemu zespołowi remis 22:22 i zabawa zaczęła się od początku. Wiślacy gubili się trochę w swojej grze, jednak ostatecznie na ostatnie pięć minut przed końcem ponownie odzyskali trzybramkowe prowadzenie. Wydawało się, że spokojnie utrzymają ten rezultat, jednakże gracze z Wągrowca nie zamierzali oddać zwycięstwa łatwo – zaprezentowali agresywną, wysoką obronę, co poskutkowało odrobieniem strat i doprowadzeniem do ostatecznego remisu 31:31.

Ostateczny wynik spotkania to nie jedyny problem młodych Nafciarzy – kontuzji w tym spotkaniu nabawili się kluczowi gracze zespołu Kuptela i Jankowskiego – bramkarz Cezary Marciniak, rozgrywający Maciej Tokaj czy skrzydłowy Mateusz Góralski. Dodatkowo rozcięcia brody doznał Jakub Olszewski, jednak jego z gry w piątkowym spotkaniu eliminuje zawieszenie za czerwoną kartkę.

Wisła Płock – Nielba Wągrowiec 31:31 (17:16)

Wisła: Marciniak, Morawski – Zalewski, Góralski 1, J. Sikorski, Płoński 5, Olszewski 2, M. Sikorski 10, Mikołajewski 3, Sandurski, Wojkowski 2, Dądalski 1, Tokaj 3, Jankowski 4, Lewandowski.

Fotoreportaż ze spotkania

Już w piątek płocczanie zmierzą się w swoim drugim meczu z zespołem z Wrocławia. Początek meczu o 13:00. O 11:00 natomiast zagrają ze sobą ekipy Nielby Wągrowiec i KS Vive Targów Kielce, które wygrały swoje pierwsze spotkanie 31:26. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Orlen Arenę. Wstęp wolny.