„Ja i Król Maciuś Pierwszy” – wystawa pokonkursowa w Galerii Wisła

Przez pierwsze dwa tygodnie marca w Galerii Wisła w Płocku ma miejsce pokonkursowa wystawa wybranych praz z ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Ekspozycja znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w okolicy Wieży Zegarowej.

 Konkurs organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku od 1999 r. i corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Spośród tysięcy przychodzących na konkurs prac na wystawie zaprezentowano kilkanaście wybranych – tych, które zachwyciły odwagą i oryginalnością wypowiedzi przedstawicieli jury.

Galeria Wisła poza typowymi dla takiego miejsca działaniami promocyjno-handlowymi często prowadzi akcje mające aspekt edukacyjno-społeczny. Stawia sobie za cel ścisłe współdziałanie ze społecznością lokalną, poruszanie tematów i zagadnień ważnych dla mieszkańców Płocka. Dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnymi przedstawicielami kultury i oświaty galeria jest również często miejscem wystaw, które najdobitniej pokazują, że centrum handlowe nie musi kojarzyć się tylko z konsumpcją.

Źródło: Galeria Wisła

Skomentuj

comments