„Metamorfozy” – wystawa w Galerii Wisła

Kalendarz Stowarzyszenia Czas Kobiety został zwycięzcą tegorocznej edycji „Płockich kalendarzy”.

 Pomysł na zwycięski kalendarz polegał na tym, że twarze członkiń stowarzyszenia zostały komputerowo wkomponowane w postacie z obrazów malarzy żyjących od XVIII do XX w., np. Niemca Franza Xavera Winterhaltera, Włocha Giovanniego Boldiniego czy Anglika Thomasa Gainsborougha.

W tym roku organizatorzy konkursu – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki i Płockie Towarzystwo Fotograficzne im. Aleksandra Macieszy – konkursowe propozycje poddali pod osąd większej liczby ludzi i umieścili kalendarze na stronie internetowej ratusza, gdzie każdy mógł oddać swój głos. Wystawę plansz zwycięskiego kalendarza można oglądać na parterze Galerii Wisła do końca marca.

Dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnymi przedstawicielami kultury i oświaty Galeria Wisła jest miejscem częstych wystaw organizowanych przez Płocką Galerię Sztuki, Towarzystwo Naukowe Płockie, Urząd Miasta Płocka, czy członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawy takiego formatu odbywające się w centrum handlowym najdobitniej pokazują, że galeria handlowa nie musi kojarzyć się tylko z konsumpcją.

Źródło: Galeria Wisła

Skomentuj

comments