Ludzie z Żelaza nad Sobótką

W niedzielę odbędzie się siódma edycja Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

 VII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Płocka to największy cross triathlon w Polsce i największa triathlonowa impreza na Mazowszu. Największą atrakcją zawodów jest niepowtarzalna sceneria, w której rywalizują triathloniści. Osoby, które chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił w triathlonie, mają niepowtarzalną szansę na debiut w Płocku, ponieważ dystans mini jest dedykowany amatorom, debiutantom oraz młodzieży.

Dystans główny, zaliczany do cyklu Grand Prix Wheeler MTB to już poważne ściganie. W ostatnich latach w zawodach startowało ok. 100 zawodników, w tym roku, na krótkim i długim dystansie, zgłosiło się już 180 zawodników. Ciekawostką jest, że sześć dotychczasowych edycji wygrał Filip Przymusiński. Czy zawodnik z Poznania przedłuży w tym roku swoją niesamowitą passę? Najgroźniejszym rywalem Przymusińskiego będzie Dominik Szymanowski z Akweduktu Kielce.

W zawodach wystartują także płocczanie. Na dystansie krótkim wystartuje wielu debiutantów, którzy już od dawna rzetelnie przygotowują się do swojego pierwszego w życiu triathlonu. Natomiast w Grand Prix wystartują zawodnicy PTT Delta, dla których płockie zawody będą tylko sprawdzianem przed najważniejszym startem w sezonie, czyli Half Ironmanem w Suszu.

Wszystkich widzów zapraszamy na pierwszy start amatorów o godz. 11 na dystansie 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Natomiast w samo południe wystartują zawodnicy na dystansie „długim”, czyli 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Każdy, kto ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę i pakiet sponsorski.

Organizatorami zawodów są: Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA, Miejski Zespół Obiektów Sportowych, WOPR Płock oraz Urząd Miasta Płocka.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments