I Półmaraton „Dwóch Mostów w Płocku” – utrudnienia w ruchu

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w niedzielę 16 września odbędzie się I Półmaraton „Dwóch Mostów w Płocku”.

 

 W związku z organizacją imprezy zostanie wprowadzona w godz. 8.00 – 15.00 czasowa organizacja ruchu, będą także występować utrudnienia w ruchu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i poleceń służb kierujących ruchem.

I Półmaraton „Dwóch Mostów” odbędzie się w Płocku, w niedzielę 16 września w godzinach 10.00-15.00, przy czym sam bieg uliczny odbędzie się pomiędzy godz. 10.00 a 13.00. Bieg będzie się odbywał po pętli: Most im. Legionów J. Piłsudskiego – Kolejowa – Rondo Lajourdie – wał przeciwpowodziowy – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa. Start i metę umiejscowiono na Starym Rynku, dobiegnięcie od startu do pętli i z pętli na metę odbędzie się ulicami: Mostowa – Pl. Narutowicza – Stary Rynek.

Organizacja biegu będzie powodowała utrudnienia w ruchu w godzinach 10.00 – 13.00 w rejonie Starego Miasta, Mostu Legionów Piłsudskiego, Grabówki. W tym czasie przewidywane są zamknięcie ulic: Małachowskiego, Pl. Narutowicza, Mostowej, Grabówki, Norbertańskiej. Z ruchu pojazdów będzie także wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą sterowały uprawnione osoby. Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

W niedzielę 16 września do godz. 15.00 zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

Źródło: MZD Płock

Skomentuj

comments