DOOKOŁA ŚWIATA wystawa twórczości dzieci z 78 krajów świata

78 prac z 78 krajów, wszystkie stworzone przez dzieci i młodzież. Galeria P (POKiS) zaprasza na wystawę zatytułowaną „Dookoła świata” ze zbiorów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 Od poniedziałku, 26 listopada, we foyer płockiego ratusza można będzie oglądać dorobek twórczy dzieci z całego świata. Wystawa prezentuje zbiory gromadzone od kilkudziesięciu lat przez organizatorów MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY, które w tym roku odbyło się po raz osiemnasty. To największa tego typu impreza w Polsce. W tym roku do Torunia nadesłano ponad 13 tysięcy prac, najwięcej z Polski, Słowacji, Rosji i Rumunii. Do zestawu wystawowego zakwalifikowano 1139 prac z 36 krajów. My możemy zobaczyć najlepsze z nich nagrodzone w kolejnych edycjach.

550 tysięcy prac plastycznych dzieci i młodzieży z 96 krajów świata – tyle liczy sobie zbiór Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Zgromadzone w archiwum prace są udostępniane i wypożyczane „wędrując” nie tylko po Polsce, ale docierając również do zaprzyjaźnionych ośrodków za granicą.

W płockim ratuszu możecie oglądać je do 13 grudnia 2012.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments