Powstaje nowe rondo na osiedlu Winiary

winiaryRozpoczęły się prace związane z budową ronda i przebudową infrastruktury podziemnej na osiedlu Winiary na skrzyżowaniu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej.

Inwestycja będzie kosztować 1.903.942,68 zł brutto i zakończy się w połowie 2014 r.

Na przełomie 2013/14 r. będą realizowane prace związane z przebudową i usunięciem kolizji w infrastrukturze podziemnej w branżach: wodociągowej, sanitarnej, centralnego ogrzewania, teletechnicznej i energetycznej (I etap prac). Wiosną zostaną wykonane roboty w branży drogowej (II etap prac). Powstanie wyspa centralna i nowa nawierzchnia jezdni w rejonie skrzyżowania. Nowe rondo będzie także doświetlone oraz pojawią się dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zastąpi tymczasowe rondo wytyczone pod koniec 2011 r., które usprawniło ruch w tej części miasta.

Zgodnie z umową firma Darbud, która jest wykonawcą zadania roboty powinna zakończyć do 30 czerwca 2014 r. Swoje prace będą realizowały w czasie przebudowy także gestorzy wszystkich sieci, które znajdują się w rejonie budowanego ronda. Inwestycja będzie kosztować 1.903.942,68 zł brutto. W imieniu Gminy-Miasta Płock zadanie inwestycyjne realizuje Miejski Zarząd Dróg.

Na czas prac w infrastrukturze podziemnej okresowo w rejonie skrzyżowania ulic Dobrzyńska – Medyczna (droga wojewódzka DW559) będzie wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu po drodze technicznej i objazdem ulica Polskiego Czerwonego Krzyża.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments