Ulica Szpitalna wyremontowana

szpitalnaRemont kolejnej „wlotowej” drogi do Płocka zakończony. Jezdnia ul. Szpitalnej na osiedlu Winiary została zmodernizowana i wzmocniona.

Prace remontowe obejmowały odcinek około 1,5 km drogi wojewódzkiej DW562 w kierunku na Dobrzyń nad Wisłą w granicach administracyjnych Płocka. Drogowcy wzmocnili ulicę, ustawili krawężniki i wymienili wszystkie warstwy nawierzchni jezdni. Powstało nowe oznakowanie pionowe i poziome wykonane techniką grubowarstwową. Swoje prace w infrastrukturze podziemnej wykonały także Wodociągi Płockie.

Remont ulicy Szpitalnej na osiedlu Winiary był realizowany w ramach jednego zadania z ul. Kutnowską na osiedlu Góry. Całkowity koszt remontu obu ulic wyniósł 3.612.239,35zł brutto. W imieniu Gminy-Miasta Płock modernizację zrealizował Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą prac drogowych była firma „DARBUD Dariusz Jarzyński” z Białej k/Płocka. Zadanie było dofinansowane ze środków rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 1.853.100 zł.

W ramach drugiego zadania realizowanego obecnie na ul. Szpitalnej trwają prace związane z budową chodnika. Docelowo w 2014 r. wzdłuż ul. Szpitalnej powstanie nie tylko chodnik z kostki betonowej, ale także droga rowerowa. Ten zakres robót realizuje ZUM Muniserwis.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments