Wiadukt na osiedlu Radziwie jak nowy

wiaduktWiadukt nad ulica Kolejową jest jak nowy. Zakończyły się prace związane z poprawą estetyki tego obiektu na osiedlu Radziwie. Odtworzono także linię poziomu wody z powodzi 1982 r.

Odnowienie wiaduktu kolejowego na osiedlu Radziwie to efekt porozumienia zawartego przez Miasto Płock z PKP PLK w 2012 r. Wiosną 2012 r. w imieniu Gminy-Miasta Płock MZD porozumiał się z PKP Polskie Linie Kolejowe m. in. w sprawie remontu wiaduktu na ul. Kolejowej. Dzięki współpracy miasta z PKP po wielu latach zrealizowano ważny postulaty mieszkańców osiedla Radziwie dotyczące poprawy estetyki wiaduktu a także poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Zielonej.

Z przedstawionej w 2012 r. przez PKP dokumentacji technicznej wynikało, że stan techniczny wiaduktu umożliwia jego eksploatację bez ograniczeń. Wiadukt został bowiem już wcześniej wyremontowany w zakresie wymiany izolacji. W połowie grudnia zakończyły się prace związane z poprawą estetyki obiektu. Prace remontowe polegały na uzupełnieniu ubytków betonu oraz zabezpieczeniu antykorozyjnym konstrukcji betonowej wiaduktu.

Trwa także budowa wiaduktu kolejowego nad al. Piłsudskiego. Warunki atmosferyczne są sprzyjające i prace budowlane są realizowane zgodnie z harmonogramem robót. Dzięki wybudowaniu bezkolizyjnego skrzyżowania drogowo-kolejowego po zakończeniu inwestycji, która jest zaplanowana na jesień 2014 r. w znaczący sposób poprawi się bezpieczeństwo oraz zostanie usprawniony ruch na głównej osi komunikacyjnej Płocka.

Źródło: Urząd Miasta Płocka 

Skomentuj

comments