Nowa hala sportowa przy SP nr 16

sp16_26Dnia 5 lutego 2014r. Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i I Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański oficjalnie otworzyli nową halę sportową z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej przy Szkole Podstawowej nr 16 w Płocku.

.

W uroczystości wzięli udział także sportowcy i władze Wisły Płock, Jutrzenki Płock, przedstawiciele władz oświatowych i sympatycy piłki ręcznej.

Obecność takich gości była nieprzypadkowa. Szkoła Podstawowa nr 16 w Płocku na przestrzeni ponad 40 lat wniosła ogromny wkład w rozwój płockiej i polskiej piłki ręcznej. W gronie absolwentów płockiej podstawówki są reprezentanci Polski, zawodnicy i zawodniczki polskich klubów na najwyższych szczeblach rozgrywek, działacze i trenerzy, prezesi SPR Wisły Płock i Jutrzenki Płock, sędzia klasy międzynarodowej oraz pedagodzy odnoszący sukcesy w kształceniu młodzieży uczącej się gry w piłkę ręczną.

– Przyjechałem tu na zaproszenie prezydenta Płocka, a prywatnie mojego przyjaciela Andrzeja Nowakowskiego – mówił minister Andrzej Biernat. – Cieszę się bardzo, że Ministerstwo Sportu i Turystyki również dołożyło swoją cegiełkę do powstania tak pięknej hali. Jestem zaszczycony, że mogę wraz ze wszystkimi obecnymi tu osobami uczestniczyć w uroczystościach związanych z otwarciem nowej, pięknej i niezwykle funkcjonalnej hali. Mam nadzieję, że wyrosną w niej kolejne pokolenia doskonałych sportowców, następców wielkich mistrzów, którzy byli absolwentami tej szkoły.

Wszyscy zaproszeni goście podkreślali tradycję i osiągnięcia sportowe szkoły oraz chwalili obiekt życząc sukcesów uczniom i sportowcom korzystającym z obiektu. Prezydent Płocka przypomniał, że Płock w ostatnim czasie rozwinął infrastrukturę sportową i służącą rekreacji w mieście. – Powstały Orliki i boiska sportowe, siłownie pod chmurką i place zabaw dla dzieci, kilkanaście kilometrów nowych dróg rowerowych oraz wyremontowaliśmy salę sportową w SP 11. Wiele tych obiektów otrzymało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki za co bardzo dziękuję – mówił Andrzej Nowakowski. Prezydent zapowiedział także rozpoczęcie w 2014 r. budowy kolejnej hali sportowej, która powstanie przy Zespole Szkół Technicznych.

Otwarcie hali nie ograniczyło się wyłącznie do przemówień oficjeli i prezentacji sportowych dokonań szkoły. Wśród uczestników środowej uroczystości znaleźli się szczypiorniści i sztab szkoleniowy Orlen Wisły Płock. W ich imieniu reprezentanci Polski: Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz i Kamil Syprzak przekazali na ręce dyrektorki Anny Rosińskiej koszulkę Wisły z autografami wszystkich zawodników. Natomiast władze ZPRP przekazały szkole 100 piłek do „szczypiorniaka”. Uroczystość uświetniły pokazy sztuk walki w wykonaniu najmłodszych uczniów SP16, pokazowy mecz piłki ręcznej, występy grupy Studia Fame i broząwych medalistek Mistrzostw Świata z Bangkoku – Zespół Cheerleades SWPW “Impresja”.

sp16_50Nowoczesna hala sportowa wraz z zapleczem, z których na co dzień korzystają uczniowie szkoły i młodzi sportowcy trenujący piłkę ręczną w płockich klubach, została udostępniona do użytku w grudniu 2013 r. ponad miesiąc przed terminem. Obiekt posiada pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej pokryte parkietem, wykonane na specjalnej konstrukcji na lewarach. Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi sportowcy nie są narażeni na nadmierne obciążenie stawów. W budynku hali znajdują się także sale do fitness, aerobiku czy gimnastyki, tenisa stołowego oraz zaplecza na sprzęt. Szatnie dla zawodników wykonane są w wysokim standardzie. Hala posiada widownię dla około 350 osób oraz miejsca dla prasy, elektroniczną tablicę wyników. Dzięki zastosowaniu składanych przegród w prosty sposób można przystosować halę do rozgrywek w koszykówkę lub do siatkówki.

Wykonawcą zadania inwestycyjnego było Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe Wix Bud Spółka Jawna ze Słupna. Całkowity koszt wykonania sali gimnastycznej wraz z łącznikiem wyniósł 5.887.084,87 zł brutto. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 880 tysięcy złotych. Inwestorem była Gmina-Miasto Płock, a zadanie wykonał Wydział Inwestycji i Remontów UMP.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments