“Złoty” Mont oficjalnie w Wiśle

montoro_10Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski wspólnie z trenerem Orlen Wisły Płock Manolo Cadenasem i prezesem SPR Wisła Płock Robertem Raczkowskim oficjalnie przedstawili Angela Montoro oraz plany marketingowe klubu na najbliższe miesiące.

.

Nowy zawodnik Orlen Wisły Płock Angel Montoro to leworęczny rozgrywający, z imponującymi warunkami fizycznymi (212 cm i 110 kg), wielokrotny reprezentant Hiszpanii, Mistrz Świata z 2013 roku. Zawodnik występował w przeszłości w Ademar Leon i Barcelonie, z którą odnosił największe sukcesy (Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Hiszpanii 2013). Jego ostatnim klubem był Fenix Toulouse Handball. W obecnym sezonie francuskiej ligi Montoro rozegrał dziewięć spotkań, w których zdobył 19 bramek i zaliczył 11 asyst. Kontrakt z zawodnikiem będzie obowiązywał do 30.06.2016 r.

Prezes Robert Raczkowski potwierdził także, że właściwie są omówione szczegóły kontraktów z Rodrigo Corralesem (bramkarz) i Kamilem Syprzakiem, którzy będą występować w barwach Orlen Wisły Płock. Prezes zaapelował także do dziennikarzy, aby nie spekulowali na temat Marina Sego w kontekście jego odejścia z Płocka.

– To naturalne, że w miejsce Marina musieliśmy poszukać nowego bramkarza. Trener Manolo Cadenas wskazał na swojego rodaka Rodrigo Corralesa, który szlify bramkarskie zbierał w słynnej Barcelonie, rywalizując o miejsce w bramce między innymi z Davidem Barrufetem, Danjelem Sariciem, czy Johanem Sjöstrandem. Udało nam się uzgodnić warunki kontraktu i obecnie umowa leży na biurku i czeka na podpisy – powiedział prezes Robert Raczkowski

Rodrigo Corrales ma 23 lata. W obecnym sezonie Asobal Liga w barwach Huesca rozegrał 15 spotkań, w których bronił ze skutecznością 36 proc. (164/455). Mierzy 201 cm i waży 99 kg. Karierę rozpoczynał w Cangas, skąd w sezonie 2006/2007 przeniósł się Barcelony, gdzie najpierw występował w drużynach młodzieżowych, a następnie dołączył do pierwszego zespołu. W 2012 roku opuścił Dumę Katalonii i został wypożyczony do ekipy Huesca, skąd w lipcu przeniesie się do Płocka.

Prezydent Andrzej Nowakowski poinformował natomiast, że Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock została wybrana do grona finalistów w kategorii „Organizacja sportowa” w ramach Nagród Biznesu Sportowego. W gronie wyróżnionych polskich klubów sportowych oprócz SPR Wisły Płock znaleźli się siatkarska Asseco Resovia Rzeszów oraz Legia Warszawa. – Nagrody Biznesu Sportowego promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu, a także wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem – powiedział Andrzej Nowakowski. Wyłonienie laureatów nastąpi podczas X Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się 6 marca 2014 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Zarząd klubu podsumował także frekwencję na meczach Orlen Wisły Płock. W obecnym sezonie udało się zwiększyć frekwencję na meczach rozgrywanych w ORLEN Arenie m.in. poprzez zwiększenie poziomu sprzedaży karnetów o ponad 60% w stosunku do poprzedniego sezonu. Średnia frekwencja na meczach ORLEN Wisły Płock rozgrywanych w ORLEN Arenie to ok. 3250 osób. Prezes Raczkowski zapowiedział podjęcie kolejnych działań promocyjnych, których celem ma być osiągniecie średniej frekwencji na poziomie 4000 osób. – Na każdym meczu PGNiG Superligi, gdzie frekwencja osiągnie co najmniej 4000 osób rozlosujemy wśród kibiców oryginalne reprezentacyjne koszulki z autografami zawodników z Euro 2014.

Budowaniu dodatkowej wartości dla kibiców ma także służyć projekt pod nazwą „Niebieskie Punkty”. Kibice kupując karnet uprawniający do wejścia na mecze I zespołu ORLEN Wisły Płock rozgrywane w hali sportowej ORLEN Arena otrzymują także możliwość dokonywania zakupów produktów i usług po atrakcyjnych cenach u Partnerów SPR Wisły Płock. Aktualnie jest ponad 30 takich „Niebieskich Punktów” w Płocku i prowadzone są rozmowy z kolejnymi.

SPR Wisła Płock chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych i prosportowych, popularyzując zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Płoccy zawodnicy to ambasadorzy wielu kampanii społecznych m.in. Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, regularnie uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą inspirując szereg działań na rzecz najbardziej potrzebujących.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments