Płockie drogi 25.09

Płocki raport drogowy: 25 września 2015r.


Ulice zamknięte dla ruchu: Dobrzykowska (uwaga, zmiana czasowej organizacji ruchu), odcinek ul. Kazimierza Wielkiego, 1 Maja oraz Dobrzyńska na odcinku od ronda “Liścia” Bronarskiego do Zglenickiego.

Obowiązują objazdy także dla autobusów komunikacji miejskiej obsługujących szpital na Winiarach, osiedla Radziwie i Tokary (linie 2 i 21).


Bieżące naprawy dróg i chodników będą dziś prowadzone na ulicach:

– PIŁSUDSKIEGO – naprawa chodnika na przystanku na wiadukcie.


Uwaga! Dziś od godz. 20:00 do niedzieli 27 września do godziny 22:00 w kolejnym etapie czasowej organizacji ruchu planowane jest całkowite zamknięcie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i 1 Maja. Na skrzyżowaniu Kilińskiego z Sienkiewicza pojawią się znaki drogowe i tablice informacyjne informujące o zamknięciu dla ruchu Sienkiewicza.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja na czas remontu od piątku 25 września 2015 r. od ok. godz. 20 do niedzieli 27 września do ostatnich kursów linii dziennych autobusy linii 2, 4, 7, 8, 10, 15, 19, 20, 21, 22, 24, 29, 33, N1 i N2 zostaną skierowane na trasy objazdowe Alejami Jachowicza. Ruch na ul. Kwiatka i Kolegialnej zostanie utrzymany bez zmian. Przystanki Misjonarska, Tumska, Bielska i Jachowicza (Bielska) (przy poczcie na ul. Bielskiej) będą nieczynne. Rozkłady jazdy nie ulegną zmianie. Autobusy linii N1 w nocy z niedzieli 27 na poniedziałek 28 września kursować będą już normalną trasą ulicą Sienkiewicza.

Utrudnienia od 21 września 2015 r.

Sienkiewicza – zmiana organizacji ruchu

Od poniedziałku 21 września od godz. 9 do piątku 25 września do godz. 20 na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. 1 Maja zostanie wprowadzony następny etap czasowej organizacji ruchu w ramach którego nastąpi lewostronne zawężenie ulicy Sienkiewicza na wysokości skrzyżowania z 1 Maja.

Od piątku 25 września od godz. 20:00 do niedzieli 27 września do godziny 22:00 w kolejnym etapie czasowej organizacji ruchu planowane jest całkowite zamknięcie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i 1 Maja. Na skrzyżowaniu Kilińskiego z Sienkiewicza pojawią się znaki drogowe i tablice informacyjne informujące o zamknięciu dla ruchu Sienkiewicza.

Harcerska

Od poniedziałku 21 września zaczęła się przebudowa ul. Harcerskiej w Borowiczkach. W efekcie, na skrzyżowaniu ul. Harcerskiej – Korczaka – Pocztowej powstanie rondo, a na ul. Harcerskiej nowe chodniki, droga rowerowa i oświetlenie. Prace rozpoczęły się w poniedziałek 21 września. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu i zwężenia jezdni. Ruch odbywa się wahadłowo z wykorzystaniem tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Inwestycję realizuje Miejski Zarząd Dróg. Umowny termin realizacji ze zgłoszeniem do odbioru to 29 stycznia 2016 r.

Utrudnienia od 17 sierpnia 2015 r.

ul. Dobrzykowska
Od poniedziałku 17 sierpnia ul. Dobrzykowska zamknięta dla ruchu na odcinku od ronda 19 pp Odsieczy Lwowa do ogródków działkowych. Przez 6 tygodni będą trwały prace związane z remontem nawierzchni jezdni. Po zakończeniu tego etapu prac przez kolejne 6 tygodni zamknięty będzie drugi odcinek – od ogródków działkowych do pierwszych zabudowań Radziwia. Remont ten będzie kosztować 2,6 mln zł. Połowa z tych pieniędzy pochodzi z rezerwy ogólnej ministra infrastruktury. Po zakończeniu prac nowa będzie nie tylko nawierzchnia. Powstaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa, powstanie kanalizacja deszczowa i nowe zatoki autobusowe.

ul. Grabówka
Od wtorku 18 sierpnia przez miesiąc utrudnienia w ruchu wystąpią również na ul. Grabówka na odcinku około 70m  w okolicach skrzyżowania z ul. Ks Niedzielaka. Będziemy budować tam przepust pod drogą. Ruch zostanie przełożony na drogę tymczasową o szer. 6 m z płyt, po południowej stronie Grabówki, na całym odcinku drogi tymczasowej będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 20 km na godz.

Utrudnienia od 7 sierpnia 2015 r.

ul. 1 Maja – zamknięta dla ruchu
W piątek 7 sierpnia Wodociągi Płockie zamknęły dla ruchu dwa odcinki ul. 1 Maja – między ul. Kolegialną i Sienkiewicza oraz między al. Jachowicza i Królewiecką. Wodociągi poprowadzą rozdział kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową, zaś po zakończeniu tych prac – przebudują ulicę, wykonując prawo- i lewoskręty. Nastąpnie przeniosą się na kolejne odcinki 1 Maja.

Utrudnienia od 3 sierpnia 2015 r.

ul. Dobrzyńska – objazdy, zamknięcia dla ruchu
W poniedziałek 3 sierpnia nastąpiło całkowite zamknięcie dla ruchu ul. DOBRZYŃSKIEJ na odcinku między rondem Grabskich, a rondem Bronarskiego. Przejazdu nie będzie przez dwa miesiące. W tym czasie drogowcy wymienią nawierzchnię, chodniki, zbudują ścieżkę rowerową i nowe oświetlenie. Objazd ullicami: Kobylińskiego – Dobrzyńska – Kazimierza Wielkiego – Parowa – Szpitalna / Medyczna lub Łukasiewicza – Zglenickiego – Dobrzyńska.

Cały kontrakt obejmuje przebudowę ul. Dobrzyńskiej od ronda Grabskich do granicy miasta wraz z budową rond na skrzyżowaniu z ul. Traktową oraz Zglenickiego. A także budowę ul. Traktowej wraz z rondem na jej skrzyżowaniu z ul. Szpitalną.

ul. Kazimierza Wielkiego
W poniedziałek 17 sierpnia zamknięty został kolejny odcinek ul. Kazimierza Wielkiego między skrzyżowaniem z ul. Topolową, a ul. Dobrzyńską. Skrzyżowania te pozostaną przejezdne. Od poniedziałku 6 lipca wykonawca robót związanych z przebudową ul. Kazimierza Wielkiego w Płocku prowadzi prace na II etapie tego zadania na odcinku od skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego do skrzyżowania z ul. Okrzei. Prace rozpoczęły się od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, frezowania nawierzchni asfaltowej i prac rozbiórkowych, następnie zostanie wybudowana infrastruktura podziemna i przebudowana ulica wraz z budową zjazdów i chodników bez ścieżki rowerowej. Zgodnie z harmonogramem robót prace na tym odcinku potrwają około 2 miesiące i zakończa się na początku września 2015 r.

Fotoradar Straży Miejskiej

Straż Miejska poinformowała, że fotoradar w dniu 25 września stanie na ulicach:

– HARCERSKA
– KOCHANOWSKIEGO
– SIERPECKA

Skomentuj

comments