Półmaraton Dwóch Mostów – organizacja ruchu

Informujemy, że w niedzielę 13 września w Płocku odbędzie się 4. Półmaraton Dwóch Mostów.

W związku z tym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, a także wystąpią ograniczenia w ruchu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji i poleceń służb kierujących ruchem.

4. Półmaraton Dwóch Mostów odbędzie się w Płocku w niedzielę 13 września w godzinach 8.00-14.00 przy czym sam bieg uliczny odbędzie się pomiędzy godz. 10.00 a 13.00. Bieg odbywać się będzie na trasie : Start – ulica Małachowskiego a następnie trasa prowadzić będzie ulicami: Teatralną,  Pl. Narutowicza, Mostowa i po pętli: Most im. Legionów Piłsudskiego – Kolejowa – Rondo Lajourdie – wał przeciwpowodziowy – Most Solidarności (ścieżka rowerowa)  – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – (2 okrążenia), Plac Narutowicza, Teatralna,  Małachowskiego – Meta – Stary Rynek.

Organizacja biegu będzie powodowała utrudnienia w ruchu w godzinach 9.00 – 13.30 w rejonie Starego Miasta, Mostu Legionów Piłsudskiego, Grabówki. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą sterowały uprawnione osoby. Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

Apelujemy również do kierowców o nieparkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i na Starym Rynku od godz. 18.00 już w sobotę 12 września. W niedzielę 13 września zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

Skomentuj

comments