Płockie drogi 6.09

Płocki raport drogowy: 6 września 2016r.


Bieżące naprawy dróg i chodników będą dziś prowadzone na ulicach:

– BIELSKA – naprawa zatoki przystankowej

– WYSZOGRODZKA – naprawa chodnika,

– HARCERSKA – naprawa pobocza i chodnika.


Informujemy, gdzie w dniu 6 września będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla ruchu odcinki ul. Dobrzykowskiej, ul. Chopina, Dojazd i Kazimierza Wielkiego.

Zmiany w organizacji ruchu przewidują:

ul. Kazimierza Wielkiego

Ulica Kazimierza Wielkiego na odcinku od Okrzei do skrzyżowania Stary Rynek z ul. Wyczałkowskiego całkowicie zamknięta dla ruchu od dnia 16 sierpnia. Przebudowa ulicy i rozdział kanalizacji potrwa do grudnia 2016.

ul. Dojazd

Ulica Dojazd całkowicie zamknięta dla ruchu od dnia 16 sierpnia. Przebudowa ulicy i rozdział kanalizacji potrwa do października 2016.

 

Remonty ulic Dobrzykowskiej i Chopina

Od środy 29 czerwca zamknięta jest ul. Dobrzykowska, a od 30 czerwca ul. Chopina. Właściciele nieruchomości  mają zapewniony dojazd do domów, ale obowiązuje zakaz ruchu dla innych kierujących.

Ulica Dobrzykowska jest remontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakówka do ostatnich zabudowań Radziwia i ułożonej w ubiegłym roku nowej nawierzchni. Na Dobrzykowskiej powstaje kanalizacja deszczowa, nowe chodniki i oświetlenie, powstaje tu również ścieżka rowerowa. Prace na tym odcinku potrwają do końca listopada. Będzie to pierwszy etap robót. Po ich zakończeniu wykonawca zacznie realizować drugą część zadania – budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika wzdłuż wyremontowanego w ubiegłym roku odcinka Dobrzykowskiej, od ostatnich zabudowań Radziwia do drogi technicznej, prowadzącej w kierunku Mostu Solidarności obok ronda na Tokarach (ronda im. 19 pp Odsieczy Lwowa). Cały ten odcinek zostanie także oświetlony. Prace te zaczną się jeszcze w tym roku, zakończą – na wiosnę przyszłego. Wartość kontraktu to 4,1 mln zł.

Ulica Chopina jest remontowana na odcinku od skrzyżowania z Bielską do skrzyżowania z Obrońców Płocka. Wodociągi Płockie i Fortum wykonają tu renowacje swoich instalacji, a drogowcy ułożą nowe chodniki, 

Skomentuj

comments