Polish Hip-Hop TV Festival 2017 już za miesiąc

Największy festiwal hiphopowy w kraju, czyli Polish Hip-Hop TV Festival 2017 już za niespełna miesiąc. Jak co roku odbędzie on się w dniach od 3 do 5 sierpnia na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Tym razem oprócz stałych punktów programu nie zabraknie kilku nowości.

Tegoroczna edycja będzie gościć ponad 50 wykonawców. Na scenie wystąpi niemal cała czołówka polskiego rapu, zarówno zasłużeni reprezentanci starszego pokolenia, jak i młode twarze dopiero przebijające się do świadomości odbiorców. Wśród hiphopowych legend pojawi się m.in. donGURALesko, Borixon, Włodi, a także stali bywalcy każdej edycji: Tede i O.S.T.R., którzy co roku gwarantują koncerty na najwyższym poziomie.

Na szczególną uwagę zasługuje też Płomień 81, czyli Pezet i Onar, którzy właśnie w Płocku powrócą razem na scenę po wieloletniej nieobecności. Nie zabraknie także wykonawców, którzy od dawna stanowią czołówkę polskiego rapu i konsekwentnie wznoszą go na coraz wyższy poziom, m.in.: Ten Typ Mes, JWP / BC, Paluch,VNM, Bisz / B.O.K., Spinache, Bonsoul, Tau, Hades, Te-Tris, Solar / Białas, Wena, HiFi, Grubson, Kękę, Quebonafide, Dwa Sławy, Kuban, Gedz, Kuba Knap czy PRO8L3M.

Zapraszamy również na koncert Reno, jednej z najbardziej zasłużonych postaci polskiego rapowego podziemia. Polish Hip-Hop TV Festival to szerokie spektrum polskiej sceny hip-hopu, dlatego też nie może na nim zabraknąć młodej fali raperów zdobywających coraz większy rozgłos: Sitek, Bedoes, WacToja, Żabson, Reto, Sarius, Guzior, PlanBe, Paweł Bokun, Holak, Flojd i Wiro, Adi Nowak, Kartky & EmesMilligan, Leh, Anatom, Wuzet, Smolasty, Szopen, Pikers & Young Igi, VBS, Jan-rapowanie i Duchu. Usłyszymy także ekipę MordorMuzik, czyli solidny grime w soundsystemowej formie, oraz Funk Entertainment – luźną, laid-backową podróż po ciepłych brzmieniach. W tym roku, nawet w przerwach między koncertami oraz podczas ich trwania swoje sety dj-skie zaprezentują: Pasza, P51, Mike G, Beny oraz Brose.

phhf001Oprócz hip-hopowych koncertów, tradycyjnie już, odbędzie się „Płocka Bitwa Freestyle”, czyli kontynuacja freestylowej bitwy z 2001 roku między Gib Gibon Składem a Obrońcami Tytułu. W tym roku w podwójnej roli prowadzących Polish Hip-Hop TV Festival i jury płockiej bitwy wystąpią: Flint, CNE, Filip Rudanacja, Proceente, Ematei oraz Bonez. Po raz kolejny na festiwalu zagości Red Bull Tour Bus, czyli mała scena na autobusie, gdzie oprócz rapowych koncertów i freestylowych bitew, będą grane na żywo sety dj-skie. Nowością tegorocznej edycji będzie kolejna, trzecia już scena. Tym samym płocki festiwal stanie się jedyną hiphopową imprezą w Polsce, na której znajdą się aż trzy strefy koncertowe. Tradycyjnie wraz z Fundacją DKMS Polska, będziemy jak co roku podczas festiwalu rejestrować potencjalnych dawców komórek macierzystych dla chorych na białaczkę.

Nie można również zapomnieć o możliwości zajęcia miejsca na polu namiotowym, pasażu handlowym, punktach gastronomicznych ze znakomitym jedzeniem i przede wszystkim wspaniałej lokalizacji nad Wisłą, która tworzy niesamowitą atmosferę podczas festiwalu. To wszystko już od 3 do 5 sierpnia w Płocku!

Skomentuj

comments