Tydzień wolnego Nafciarzy

Równo za tydzień, bo 4. stycznia przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczną szczypiorniści Orlen Wisły Płock.

 Pierwsze 10 dni Nafciarze spędzą w Płocku, a później wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do niemieckiego Emsdetten.

 

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2011/12 podzielono na 3 etapy i chociaż teoretycznie zawodnicy Orlen Wisły mają teraz wolne, do 3. stycznia pracują indywidualnie nad swoją formą według programów podtrzymujących siłę i wytrzymałość, które otrzymali od sztabu szkoleniowego.

4. stycznia szczypiorniści mistrza Polski spotkają się w Orlen Arenie, gdzie przez 12 dni będą pracować nad siłą i wytrzymałością. „Pierwsze zgrupowanie odbędzie się na miejscu, na obiektach w Płocku, a zawodników czekają dosyć długie treningi siłowe” mówi II trener Nafciarzy, Krzysztof Kisiel. „Mamy na miejscu do dyspozycji dobrze wyposażoną siłownię, halę i z tego będziemy chcieli skorzystać. Ze względu na dużą ilość spotkań wyjazdowych, które rozegraliśmy już i które nas jeszcze czekają, treningi w Płocku będą dodatkowym czynnikiem podbudowującym psychikę zawodników i całego zespołu” dodaje Kisiel.

17. stycznia płocczanie zameldują się w bazie treningowej w niemieckim Emsdetten, gdzie będą kontynuować kształtowanie cech motorycznych. W Niemczech Wiślacy przebywać będą do 24. stycznia. W tym czasie przewidziano 3 gry kontrolne, sparingpartnerzy nie są jeszcze jednak znani.

Do Płocka Nafciarze powrócą 26. stycznia i już na własnych obiektach będą przygotowywać się do pierwszego meczu ligowego. Przed meczem z Azotami Puławy (4.lutego 2012) płocczanie rozegrają jeszcze 1 lub 2 mecze kontrolne.

Źródło: www.sprwislaplock.pl

Skomentuj

comments