Trwają bezpieczne ferie z Policją

Płoccy policjanci, w czasie zimowych ferii czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze nie tylko kontrolują miejsca wypoczynku, ale również spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi na tematy dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

 

 

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas zimowego wypoczynku. Policjanci jednak zdają sobie sprawę z faktu, że w tym czasie dzieci i młodzież narażona jest na różnego rodzaju zagrożenia. Wielu młodych ludzi w czasie wolnym od nauki ma swój pierwszy kontakt z alkoholem. Dzieci, które spędzają ten czas w domu mogą również być zagrożone ze strony przestępców internetowych, natomiast ci, którzy spędzają ferie na wolnym powietrzu czasami zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W związku z tym, w ramach akcji Bezpieczne Ferie 2012, płoccy policjanci prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu dbałość o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii.

W ramach tych działań funkcjonariusze wspólnie ze Strażnikami Miejskimi oraz przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dokonują kontroli w sklepach i w rejonach sklepów gdzie sprzedawany jest alkohol. Kontrole mają na celu zwrócenie uwagi sprzedawców na fakty sprzedaży alkoholu nieletnim, natomiast kontrole w rejonie sklepów prowadzone są pod kątem ujawniania nieletnich będących pod wpływem alkoholu. Kontrolowane są również obiekty, w których odbywa się zorganizowany wypoczynek młodzieży są to m.in. szkoły, baseny, domy kultury i lodowiska. Policjanci prowadzą te kontrole wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze biorą także udział w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, organizowanych przez Urząd Miasta w Płocku, podczas których rozmawiają na temat bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw, bezpieczeństwa w domu oraz przekazują informacje na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z internetu. Należy tylko mieć nadzieję, że informacje przez nich przekazywane będą miały swoje przełożenie na bezpieczne zachowania. Działania będą prowadzone przez płocką policję do końca ferii.

Źródło: www.policjaplock.pl

Skomentuj

comments