Meller “Między wariatami” w Płocku

meller_icoPłocki oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie autorskie, będące jednocześnie promocją książki Marcina Mellera “Między wariatami“.

.

.

Spotkanie odbędzie się w Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6), dnia 23 stycznia i rozpocznie o godz. 18.00.

meller_plakatKsiążka to zbiór felietonów i reportaży z podróży, przygód, ale i pracy dziennikarskiej Mellera, z wykształcenia historyka, z wyboru dziennikarza znanego obecnie ze współpracy z Newsweekiem, jak i telewizją śniadaniową Dzień Dobry TVN. Opierając się na recenzjach czytelników, jest to książka, której się nie czyta… tylko chłonie w jeden wieczór. Cięty język, dobra riposta i mnóstwo anegdot na pewno zachęcą do lektury. Tak samo, jak i osobowość autora, który sam opowie o kulisach jej powstawania już w najbliższy czwartek.

Projekt Razem aktywnie i z kulturą skierowany jest do wszystkich płocczan, ale za cel stawia sobie przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i aktywizację poprzez udział w kulturze grup ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Swoje działania kierował więc do dzieci i młodzieży, podopiecznych oddziałów psychiatrycznych, osób starszych i kobiet zagrożonych bezdomnością, pozbawionych wsparcia w wychowaniu potomstwa. Dla nich Stowarzyszenie zorganizowało warsztaty literackie i dziennikarskie, które przygotować miały do pełnego odbioru literatury i spotkań autorskich. I takie zorganizowano m.in. przed wieczorami autorskimi z Andrzejem Stasiukiem czy Elżbietą Dzikowską. Ale także przed otwarciem wystawy Ubu według Themersonów. Ilustracje i wydawnictwa, jaką Stowarzyszenie zorganizowało w październiku ubiegłego roku.

Źródło: Książnica Płocka

Skomentuj

comments