Dyplom, pióro i gratulacje dla najzdolniejszych absolwentów

Prezydent Płocka spotkał się w Zespole Szkół nr 3 z najlepszymi absolwentami płockich szkół. Aż 132 tegorocznych absolwentów płockich szkół ponadgimnazjalnych wpisało się do Księgi Chwały.

 – Księga Chwały to płocka tradycja, natomiast wy – Panie i Panowie jesteście przyszłością tego miasta. To w Waszych rękach jest jutro naszego miasta i naszego kraju. Wszystko, co mogliśmy wam dać, już daliśmy. Jak to wykorzystacie, zależy tylko od Was. Realizując cele, podbijecie świat. Pamiętajcie też skąd jesteście.– powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

Wpis do Księgi Chwały to tradycja zapoczątkowana w XIX wieku przez Kajetana Morykoniego, założyciela Towarzystwa Naukowego Płockiego, do której powrócono kilkanaście lat temu. Absolwenci płockich szkół średnich (ponadgimnazjalnych), którzy uzyskali średnią ocen na poziomie minimum 4,75 dokonali dziś wpisu do Księgi Chwały Miasta Płocka.

Podczas uroczystości prezydent podkreślił, że dziś czuje szczególną dumę, ponieważ wśród nagrodzonych absolwentów znalazł się jego syn. – Nie tylko rodzice i wychowawcy mogą być dumni z uzdolnionych młodych ludzi, ale dumne jest także miasto. Serdecznie Państwu gratuluję doskonałych wyników w nauce – podsumował Andrzej Nowakowski.

Wszyscy absolwenci, którzy wpisali się do Księgi Chwały otrzymali okolicznościowy dyplom, różę oraz wieczne pióro z grawerem swojego imienia i nazwiska. Odebrali także gratulacje od wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego, przedstawicieli władz oświatowych oraz dyrektorów szkół.

Uroczystość swoim występem uświetnił chór Minstrel z Małachowianki oraz orkiestra dęta z Zespołu Szkół Technicznych.

Skomentuj

comments