Polish Hip-Hop Festival – kto zagra w Płocku?

Polish Hip-Hop Festival, jeden z największych festiwali hip-hopowych w tej części Europy, odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia na pięknej plaży w Płocku.

Dotychczas organizatorzy ogłosili kilkudziesięciu wykonawców, wśród których znaleźli się m.in. Sokół, PRO8L3M, Paluch, KęKę, Chillwagon, Kali, Ero i Kosi, ekipa SM Maffiji, oraz debiutujące na płockiej scenie składy Polska Wersja i Syny. A to nie wszyscy! Do grona znakomitych artystów dołączają kolejni.
Czy w rapie istnieją ograniczenia? W jego przypadku wydaje się, że nie. Gdyby chciał to odnalazłby się w każdej stylistyce, ale jest wierny obranej wiele lat temu konwencji i jego tegoroczna “Instrukcja Obsługi Świrów” udowodniła, że ciągle jest jedną z najważniejszych postaci na polskiej rap scenie. O.S.T.R., bo o nim mowa, to jeden z najlepszych polskich raperów w historii i postać, która ciągle stara się zaskakiwać swoich fanów. W tym roku ponownie nie mogło go zabraknąć na płockiej scenie. Jedno jest pewne – dostaniemy nie tylko świetną muzykę, ale i emocje.

Czasami warto zrobić poważną woltę stylistyczną, dzięki czemu doskonale można połączyć nowe ze starym. Tak zrobił inny artysta związany z Asfalt Records, czyli Otsochodzi. Świetnie przyjmowane, klasycznie brzmiące płyty, takie jak “7” i “Slam”, a także nowoczesny “Nowy Kolor” sprawiły, że grono jego fanów jest bardzo zróżnicowane. Najnowsza, “Miłość”, udowodniła natomiast, że warto wracać do swoich korzeni, zachowując przy tym klasę i styl, a także pokazała, jak dodać nagraniom nowoczesności. Jak nowy materiał sprawdzi się na żywo? Nie możemy się doczekać!

Warszawski label Asfalt Records, wystawił w tym roku mocną reprezentację. A to jeszcze nie wszystko, bo nowy album wydadzą tam również Bonson i SoulPete! Kolejny projekt spod szyldu BonSoul to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych produkcji i materiał, który jest pewniakiem w końcoworocznych zestawieniach. Wybuchowy i pełen emocji rap połączony z klasycznymi bitami to prawdziwa bomba i koncertowy pewniak, który poruszy każdego.

Jest jednym z najlepszych przykładów raperów, którzy pomimo obecności na scenie od wielu lat, ciągle szukają i starają się odnajdować w nowych konwencjach. Tak jest właśnie z Małolatem, jednym z najbardziej zasłużonych polskich MC. Klasyczne, sięgające ulicznych korzeni produkcje i odniesienia do grime’u, zaowocowały wieloma wspaniałymi produkcjami, z których każda zapisała się na kartach polskiego hip-hopu. Najnowszy, wydany kilka tygodni temu “Transfer”, potwierdził, że artysta należy do ekstraklasy i jest unikatowy w tym co robi. Już dawno nikt tak dobrze nie przeniósł brytyjskich klimatów na nasz grunt. To musi doskonale brzmieć na żywo!

Od samego początku zapowiadał się na rapera skazanego na sukcesy. Takiego, który przebojowość i chwytliwe melodie łączy z charakterystycznym flow i śledzeniem aktualnych trendów. Young Igi, bo o nim mowa, to jedna z największych współczesnych gwiazd młodego pokolenia, a także jeden z najczęstszych gości na płytach innych raperów. I nie ma znaczenia, czy mamy na myśli tu równie młodych, czy prawdziwe legendy. On radzi sobie wszędzie, a świetnym przykładem jest debiutancki album, świetnie przyjęty album “Konfetti”.

Wydawać by się mogło, że większość inspiracji płynie do rodzimych MC’s zza oceanu. W tym przypadku jest to mylna teza, ponieważ głównych źródeł tego muzyka trzeba szukać wśród polskich klasyków. KPSN to świetny producent i raper, który niejednokrotnie zachwycał hip-hopową społeczność, ale w tym roku swoim dobrze przyjętym “Nie Masz Pytań” zyskał jeszcze więcej fanów. Dzięki temu był jedną z najjaśniejszych postaci początku tego roku. I to pomimo wielkiej konkurencji!

Czy alternatywny rap może zaskakiwać chwytliwymi melodiami? Czy dwuznaczne teksty mogą trafić do szerokiego grona odbiorców? Adi Nowak udowodnił, że tak! Jego każda produkcja wykracza daleko poza ramy klasycznie rozumianego hip-hopu. Zabawa konwencją, fantastyczna muzyka i niepowtarzalny styl zaowocowały tak świetnymi produkcjami, jak “VR”, “Kosh” i “Ćvir”. W dodatku na żywo, taka wybuchowa mieszanka kilku stylów, brzmi rewelacyjnie.

Nikt nie powie, że “tego nie widać, tego nie słychać”. Takiego duetu na naszej scenie nie spodziewał się nikt. Z jednej strony reprezentant tej jaśniejszej strony, ulubieniec nie tylko hip-hopowców. Z drugiej jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia reprezentujących uliczny styl. Na Polish Hip-Hop Festival 2019 swój wspólny materiał zagrają Holak i Frosti Rege! Jak sprawdzi się wyjątkowa mieszanka ich stylów?

Teabe konsekwentnie pracuje na swoją pozycję, “robi rap dla swoich ludzi” i ciągle znajduje nowych odbiorców. Ilu mu przybędzie po płockim koncercie? Spodziewajcie się materiału nie tylko z “Cierpień młodego rapera EP”. Raper, który tak dobrze wypadł rok temu, znowu namiesza, więc warto mieć na uwadze ten występ.

Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 sierpnia w Płocku. Na wszystkich uczestników będzie czekało kilka scen, a na terenie imprezy każdy festiwalowicz będzie mógł skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, którymi będą m.in. foodtrucki, specjalna strefa merchandise i niespodzianki, o których poinformujemy już wkrótce.

Czwarta pula biletów dostępna jest w cenie 150 zł. Karnety można nabyć w tym miejscu: http://bit.ly/2YVQgL0 

Warto się pospieszyć, ponieważ obecna partia wejściówek będzie dostępna do 30 czerwca lub do wyczerpania promocyjnej liczby karnetów. Po zakończeniu sprzedaży zostanie uruchomiona kolejna pula.

Skomentuj

comments