Wygrana juniorów w pierwszym meczu

Pierwsze zwycięstwo odnieśli juniorzy SPR Wisły Płock na ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorów, które odbywają się w Chełmku. Młodzi zawodnicy pokonali w swoim inauguracyjnym spotkaniu zespół PMOS Busko Zdrój 43:18, a swoje kolejne mecze rozegrają już w sobotę i niedzielę.

 

Do przerwy młodzi Wiślacy prowadzili już 18:11. Szczególnie wyróżniającą się postacią w zespole był skrzydłowy Michał Sikorski, który był też najlepszym strzelcem płockiego zespołu. Po przerwie Wisła dorzuciła jeszcze kilkanaście bramek, pozwalając sobie na stratę zaledwie siedmiu, dzięki czemu wygrała to spotkanie 43:18.

Zespół prowadzony przez obecnie przez Roberta Jankowskiego, który zdobywał rok temu z rocznikami 1993 i 1992 Mistrzostwo Polski w Końskich. Wówczas w pracy pomagał mu Olgierd Sęk. W tym sezonie jednak zmieniły się nie tylko roczniki (jak co roku przesunięto o jeden, obecnie zespół to zawodnicy urodzeni w 1993 i 1994 roku), ale także jeden z trenerów. Sęka zastąpił były zawodnik Wisły, Rafał Kuptel.

Już w sobotę Nafciarze zagrają w kolejnym spotkaniu, a ich przeciwnikiem będzie UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki.

Wisła Płock – PMOS Busko Zdrój 43:18 (18:11)

Wisła Płock: Morawski, Marciniak- Rzymkowski 2, Góralski 6, J.Sikorski 5, Żochowski 5, Płoński 1, Olszewski 3, Mikołajewski 1, Sandurski, Wojkowski, Dądalski 2, Tokaj 3, Jankowski 6, Lewandowski 1, M.Sikorski 8

Autor: Michalina Chabowska | NiceSport.pl

Skomentuj

comments