Kolejne zwycięstwo juniorów!

Drugie zwycięstwo na ćwierćfinałach mistrzostw Polski odnieśli juniorzy Wisły Płock. Podopieczni Rafała Kuptela i Roberta Jankowskiego pokonali w dzisiejszym spotkaniu zespół UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki 44:13 i już w niedzielę powalczą o trzecią wygraną z zespołem gospodarza imprezy, UKS Siódemka Chełmek.

 

To już kolejne spotkanie, które płocczanie wygrali rzucając ponad czterdzieści bramek, a granicę tę dzisiaj pokonał Konrad Kisiel. Świetnie spisywali się także bramkarze, Cezary Marciniak i jego rok młodszy kolega, Adam Morawski. To głownie dzięki ich świetnej postawie płocczanie stracili zaledwie trzynaście bramek. Niemalże każdy z zawodników wpisał się w tym spotkaniu na listę strzelców, a najwięcej bramek zdobył Kamil Lewandowski (6), a tuż za nim uplasowali się Paweł Płoński, Michał Sikorski, Adrian Wojkowski i Maciej Dądalski.

Do przerwy nasi młodzi zawodnicy zdołali rzucić już 24 bramki, tracąc przy tym zaledwie sześć. W drugiej części spotkania dołożyli jeszcze dwadzieścia trafień, tracąc kolejne siedem i zakończyli spotkanie, wygrywając 44:13.

Już jutro Wiślacy zmierzą się z gospodarzami ćwierćfinałowego turnieju, ekipą UKS Siódemka Chełmek. Zwycięstwo da im nie tylko pierwsze miejsce, ale także możliwość organizacji półfinałów w Płocku, które odbędą się ewentualnie w dniach 17-19 lutego.

Wisła Płock – UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki 44:13 (24:6)

Wisła Płock: Morawski, Marciniak – Góralski 3, J. Sikorski 3, Żochowski 2, Płoński 5, Olszewski 4, M. Sikorski 5, Mikołajewski 2, Wojkowski 5, Dądalski 5, Tokaj 1, Jankowski 1, Lewandowski 6, Sandurski, Kisiel 2

Autor: Michalina Chabowska | NiceSport.pl

Skomentuj

comments