Z podwórka na stadion

Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10.

 Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Euro 2012. Zapisy do Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” już się rozpoczęły i potrwają do końca marca. Te prestiżowe rozgrywki dla młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski, od lat biją rekordy popularności. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 85 tysięcy dzieci, co oznacza, że już co piąty dziesięciolatek walczył o tytuł mistrzów U-10! Kolejna edycja zapowiada się równie emocjonująco, ponieważ na młodych zawodników już czekają niezwykłe atrakcje i wspaniałe nagrody związane z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, a zwycięska drużyna – zdobywcy Pucharu Tymbarku, wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Euro 2012!

Obok pasji, emocji i piłkarskich marzeń, które są wizytówką turnieju, ważne są również nagrody przyznawane uczestnikom na każdym etapie rozgrywek. Tą najcenniejszą jest prestiżowe trofeum w postaci Pucharu Tymbarku, który otwiera przed zwycięzcami drogę na mecz Mistrzów Europy 2012 roku.

Firma Tymbark już od 6 lat jest sponsorem tytularnym piłkarskich rozgrywek turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, aktywnie włączając się w kampanie edukacyjne na rzecz promocji sportu i zdrowego trybu życia.

Zapisy do tegorocznej edycji „Turnieju o Puchar Tymbarku” już się rozpoczęły. Trenerzy, nauczyciele oraz opiekunowie mogą zgłaszać dowolną liczbę drużyn chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej do lat 10 (klasy I-III). Zespoły te mogą liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników. Formularz zgłoszeniowy, a także szczegółowe informacje na temat zapisów i turnieju, dostępne są na stronie www.zpodworkanastadion.pl

Pierwsze mecze XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczną się już w kwietniu na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich, które rozpoczynają się 14 maja. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw wezmą udział w półfinałach, podczas których rywalizować będą o awans do Wielkiego Finału.

Jedną z najważniejszych idei Turnieju o Puchar Tymbarku, jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego począwszy od etapu rozgrywek gminnych, trenerzy zwycięskich drużyn mogą dobrać do swojego składu do 5 najlepszych zawodników z pozostałych zespołów. We wrześniu zostanie rozegrany Wielki Finał Turnieju, podczas którego poznamy nowych Mistrzów w kategorii U-10, którzy wyjadą na mecz Mistrzów Europy 2012 roku.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu jest lat firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rozgrywany będzie w duchu idei RESPECT.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Przemysław Różowicz – osoba odpowiedzialna za Turniej z firmy Tymbark, adres e-mail: p.rozowicz@maspex.com, tel.: 33 870 84 55
Maciej Papierski – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail: maciej.papierski@pzpn.pl, tel.: 22 551 22 41

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments