Puchar pojechał do Piaseczna

Dwanaście drużyn spotkało się w Orlen Arenie, aby zagrać w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

 W turnieju wzięli udział chłopcy z rocznika 2002 i młodsi. Oprócz drużyn z Płocka, przybyły zespoły z Poznania, Piaseczna, Góry, Bielska, Włocławka, Łowicza, oraz Maszewa.

Podczas turnieju rozegrano wiele dobrych i ciekawych spotkań, w których chłopcy, głośno dopingowani przez widzów, z wielkim zaangażowaniem i pasją prezentowali swoje umiejętności.

Po całym dniu rywalizacji wyłoniono dwie najlepsze drużyny, które spotkały się w finale: Wichniarek Poznań oraz GOSiR Piaseczno I. Młodzi piłkarze stworzyli wiele sytuacji podbramkowych. Po widowiskowym strzale Jakuba Marka prowadzenie objęła drużyna z Piaseczna i utrzymała wynik 1:0 do końca spotkania.

Ich rywale z Poznania nie poddawali się jednak łatwo i próbowali nadrobić stracony punkt. Nieustannie nacierali na bramkę przeciwnika – wykazał się tutaj zwłaszcza Kajetan Szmyt.

Bezpośrednio po meczu finałowym wyróżniono najlepszych zawodników i drużyny turnieju. Najlepszym zawodnikiem został Kuba Zieliński z Płockiej Akademii Piłkarskiej, tytuł najlepszego bramkarza zdobył Jakub Szczygielski (GKS Góra), natomiast najlepszym strzelcem okazał się Antonio Asani grający w zespole Warta Poznań. Przyznano również nagrodę fair play za sportowe zachowanie dla trenera drużyny Warty Poznań Mirosława Marciniaka.

Zwycięzcami II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej, a tym samym zdobywcami Pucharu Prezydenta Miasta Płocka została drużyna GOSiR Piaseczno I. Tuż za nimi na podium stanął zespół Wichniarek Poznań, trzecie miejsce i brązowy medal otrzymała Warta Poznań.

Turniej zorganizowali: UKS Soccer Płock, OZPN Płock oraz Urząd Miasta Płocka.

Fotoreportaż z turnieju. 

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments