Juniorki w ćwierćfinale!

Zespół dziewcząt reprezentujący barwy płockiego MON-POLu w rozgrywkach juniorek U-18 zakończył pierwszą fazę rozgrywek.

Z bilansem 9 zwycięstw i 5 porażek koszykarki zajęły wysokie 3 miejsce na Mazowszu, które uprawnia je do udziału w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Jest to duży sukces płockich koszykarek mając na uwadze poważne kontuzje podstawowych zawodniczek stanowiących o sile drużyny.

W ostatnich dniach płockie koszykarki rozegrały ostatnie dwa mecze. Pierwsze w Piasecznie. Od samego początku rysowała się przewaga MON-POLu. Pierwsze trzy wygrane kwarty (13:28, 19:20, 19:23) pozwoliły w ostatniej części meczu kontrolować grę. Czwarta kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodyń 19:12, ale to w całym meczu płocczanki wygrały 83:70. Znakomite zawody rozegrała rozgrywająca MON-POLu Joanna Domańska, która rzuciła w całym spotkaniu 30 punktów. Dzięki temu zwycięstwu płocczanki zapewniły sobie udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Już na luzie MON-POL Płock pojechał na ostatni mecz w fazie centralnej do zespołu UKS Huragan Wołomin. W tym meczu trener Jasiński dał odpocząć podstawowym zawodniczkom. Mecz był bardzo wyrównany z lekką przewagą gospodyń. Do przerwy zespół z Wołomina prowadził 33:27. Jednak w drugiej połowie to płocczanki zaczęły przeważać. Starały się zmniejszyć stratę do ostatnich sekund spotkania. Ostatecznie to UKS Huragan Wołomin okazał się lepszy wygrywając to spotkanie 68:67. W zespole MON-POLu najskuteczniejszą okazała się Karolina Sikorska, zdobywczyni 24 punktów.

Turniej Ćwierćfinałowy odbędzie się w dniach od 30 marca do 1 kwietnia. W tej chwili nie wiadomo w jakim mieście zawody się odbędą, jednak mamy nadzieję, że koszykarki powalczą o sprawienie kolejnej niespodzianki.