Ostatnia szansa dla młodych talentów

Niecały miesiąc pozostał do zakończenia Nike Football League, rozgrywanej pod patronatem Playarena.

 
 
 
 
 
 
Rywalizacja najlepszych dzikich drużyn z całego kraju pozostaje wciąż nierozstrzygnięta. Dlatego spore szanse na sukces mają ci, którzy dołączą do rozgrywek w ciągu najbliższych dni. Jak na razie, pewne awansu na warszawski finał rozgrywek mogą być jedynie dwie drużyny: Herkules Maniana Squad z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Becherek Kielce. Prowadzą one w klasyfikacji mistrzów, która uwzględnia zarówno wyniki na boisku, jak i rozgłos, który nadają im kapitanowie drużyn.

Za ich plecami sytuacja jest bardzo interesująca. Wystarczy kilka zwycięskich meczów w aktywnej piłkarsko lidze, by dołączyć do „wielkiej dwójki”.

Mimo że rywalizacja trwa już od ponad miesiąca, nowa drużyna która „spręży się” z rozgrywaniem ligowych meczów, może skutecznie powalczyć o awans na finał The Chance – przyznaje Łukasz Zajm, administrator lig Playarena.

Ligi skierowane są do zawodników w wieku 16-20 lat, którzy nie zostali wychwyceni przez dziurawy skauting polskich klubów. Zespół Playarena ma nadzieję, że dzięki rozgrywkom kilka piłkarskich diamentów, „wypłynie” na szerokie wody profesjonalnego sportu.

Dla młodych talentów szczególnie gorący będzie nadchodzący weekend majowy. Rozegrane w trakcie kilku wolnych dni mecze mogą być decydujące dla wyników lokalnych lig NFL. Oficjalne zakończenie pierwszej części rozgrywek nastąpi bowiem już 17 maja.

Wyłonione na tym etapie 22 najlepsze drużyny z całej Polski zagrają na turnieju finałowym w Warszawie. Spośród wszystkich zawodników Wielkiego Finału zostanie wybranych 26 piłkarzy, którzy na siedmiodniowym campie powalczą o dwa miejsca na ogólnoświatowy finał The Chance w Barcelonie. Tam z zawodnikami spotka się Pep Guardiola i spośród najlepszych z całego świata wybierze tych, którzy dostaną od Nike profesjonalny kontrakt piłkarski w Nike Academy.

Szansą dla zawodników, którzy nie mają swojej drużyny, jest także Elite Training Tour. W ramach akcji po całej Polsce jeżdżą skauci Nike. W najbliższych dniach pojawią się oni m.in. w Zabrzu, Jastrzębiu Zdrój oraz Wrocławiu.

Szczegółowy terminarz i formularz zapisów do lig dostępny jest na stronie www.playarena.pl/nike. Znaleźć można tam również wszelkie informacje na temat Nike Football League. To jedna z ostatnich szans, by zapisać się do rozgrywek.

Źródło: www.playarena.pl

Skomentuj

comments