201 metrów 168 centymetrów na pełnym gazie

W lipcu czeka nas kolejna impreza motoryzacyjna.

 W niedzielę zakończyły się driftingowe Mistrzostwa Polski. Najbliższą okolicę Orlen Areny w ciągu dwóch dni odwiedziło 15 tysięcy fanów motoryzacji. Już w lipcu miasto czekają kolejne emocje związane ze sportami motorowymi. Po raz pierwszy w Płocku odbędą się wyścigi na dystansie 1/8 mili, czyli Night Power.

Chcemy stworzyć legalną i bezpieczną alternatywę dla nielegalnych wyścigów. Będzie to atrakcja dla kierowców, jak i widzów – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski.

– Idea Night Power narodziła się kilka lat temu w Olsztynie. Żeby dać alternatywę młodzieży ścigającej się po ulicach miasta powstał pierwszy legalny wyścig – powiedziała Ewa Żuryło Prezes Spółki Night Power – Po raz pierwszy zawody pod egidą Night Power odbyły się rok temu. Dzięki zorganizowanej formie wyścigów startujący i widzowie mogą czuć się bezpiecznie. Celem imprezy jest także edukacja w zakresie promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas zawodów nie będzie sprzedaży alkoholu.

Impreza w Płocku odbędzie się 14 lipca od godz. 16 do północy na ul. Mickiewicza. Program realizowany będzie równocześnie na torze i w miasteczku wyścigów, które podzielone zostanie na odpowiednie strefy.

Strefa wystawców to miejsce dla zaprezentowania się ogólnopolskich i lokalnych przedsiębiorców związanych z motoryzacją. W tym roku organizatorzy uruchamiają specjalne miejsce dla dzieci Tęczowy Power, gdzie maluchy będą uczyły się zasad bezpieczeństwa na drodze.

Wszystkie atrakcje będą promowane na scenie, która oprócz licznych konkursów będzie miejscem podsumowań wszelakiej aktywności imprezy, jak i prezentacji lokalnych artystów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą: Policja, Straż Pożarna i służby medyczne.

Cykl NIGHT POWER 2012 rozpoczął się 26 maja w Olsztynie. W Płocku 14 lipca odbędzie się druga runda, trzecia runda rozegrana zostanie w Łomży 18 sierpnia. Na Wielki Finał organizatorzy zapraszają do Gdyni 1 września. Wszystkie rundy zostaną poprzedzone imprezami zapowiadającymi: otwartą sesją zdjęciową, before party oraz pokazami oklejania samochodów.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments