W piątek 8 czerwca rozpoczynają się prace na ul. Kolegialnej

W piątek 8 czerwca rozpoczynają się prace na ul. Kolegialnej. Roboty będą prowadziły: Fortum, Wodociągi Płockie, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Płocka.

 Całość koordynuje Miejski Zarząd Dróg. Całość prac na Kolegialnej i Sienkiewicza potrwa do początku sierpnia. W tym czasie w rejonie Starego Miasta będą występowały utrudnienia i ograniczenia w ruchu, a autobusy Komunikacji Miejskiej pojadą zmienionymi trasami.

Od piątku 8 czerwca do poniedziałku 9 lipca ul. Kolegialna i Kwiatka zostaną całkowicie wyłączone z ruchu na odcinku od skrzyżowania ul. Bielska – Kwiatka do skrzyżowania Al. Kilińskiego – Kolegialna. W tym czasie będzie możliwy jedynie ruch lokalny dla mieszkańców dojeżdżających do posesji i sklepów. Autobusy Komunikacji Miejskiej, które mają przystanki na ul. Kolegialnej zmienią na miesiąc swoje dotychczasowe trasy. Skrzyżowania: ul. Kolegialna – 1-go Maja, Kolegialna – Misjonarska, Kolegialna – Gradowskiego będą przejezdne w dni powszednie od poniedziałku do piątku, zamykane będą wyłącznie w weekendy (popołudnie w piątek do poranku w poniedziałek). Harmonogram prac na ul. Kolegialnej zakłada, że do 8 lipca zakończą się prace ziemne i drogowe. Przez około miesiąc Wodociągi Płockie będą prowadziły prace na odcinkach: od ul. 1-go Maja do Misjonarskiej i od Misjonarskiej do ul. Gradowskiego. Firma Fortum będzie natomiast prowadziła prace związane z ciepłociągiem na odcinkach od ul. Tumskiej do ul. 1-go Maja i od ul. A. Gradowskiego do al. Kilińskiego. W dwa weekendy: 29.06-1.07 – odcinek od ul. Tumskiej do ul. Misjonarskiej i 6.07-8.07 – odcinek od ul. Misjonarskiej do al. Kilińskiego firma PRD Płock wykona nawierzchnię asfaltową na całej długości ul. Kolegialnej (od ul. Kwiatka do al. Kilińskiego). Od poniedziałku 9 lipca będzie możliwy ruch ulicami Kwiatka i Kolegialną. W czasie remontu ul. Kolegialnej na ul. Sienkiewicza będzie obowiązywała stała organizacja ruchu (ruch jednokierunkowy).

Następnie na ul. Sienkiewicza na całej długości (od Al. Kilińskiego do ul. Ostatniej) w trzy kolejne weekendy lipca będzie wykonywana nowa nawierzchnia asfaltowa: 13.07-15.07 – odcinek od al. Kilińskiego do ul. Misjonarskiej, 20.07-22.07 – odcinek od ul. Misjonarskiej do ul. Tumskiej, 27.07-29.07 – odcinek od ul. Tumskiej do ul. Ostatniej. W tych okresach poszczególne odcinki ul. Sienkiewicza wraz ze skrzyżowaniami będą całkowicie wyłączone z ruchu. W terminie 13.07-29.07 od poniedziałku do piątku przejazd ul. Sienkiewicza będzie możliwy. Po zakończeniu prac związanych z wykonaniem nawierzchni do 6 sierpnia zostanie wykonane oznakowanie poziome i zakończą się prace w tej części miasta.

Poszczególne terminy przedstawione w harmonogramie są uzależnione od warunków atmosferycznych i mogą ulec zmianie.

Źródło: Miejski Zarząd Dróg w Płocku

Skomentuj

comments