Uślizg tylnych kół

Już dzisiaj po raz pierwszy w Płocku odbędzie się Budmat Drift Show, czyli Driftingowe Mistrzostwa Polski. I runda uliczna DMP odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście.

 Areną popisów najlepszych kierowców będzie… Orlen Arena, a dokładnie jej najbliższa okolica. W sobotę 2 czerwca, pierwszego dnia zawodów, zawodnicy pojadą w eliminacjach, a w niedzielę w kwalifikacjach, TOP 16 i finałach. Atrakcją sobotniej części zawodów będzie występ gwiazdy wieczoru Jaya Delano. Popis gwiazdy muzyki R&B poprzedzi koncert Natalii Lesz.

W Orlen Arenie odbyła się konferencja prasowa na temat zbliżających się zawodów.

Konferencję rozpoczął Konrad Kiełbasa, prezes Budmat Auto. – Drift to bardzo ciekawa i widowiskowa dyscyplina. Dzięki zaangażowaniu w ten sport jesteśmy w stanie lepiej komunikować się z płocczanami. Jest to dyscyplina trochę niedoceniona i mało znana. Dlatego organizując zawody w Płocku chcemy go przybliżyć mieszkańcom miasta i okolicy.

Głos podczas konferencji zabrał także prezydent Andrzej Nowakowski – W kontekście imprez to schodzimy z nieba na ziemię – rozpoczął humorystycznie prezydent – Płock jest ważnym i dobrym miejscem, żeby przyjąć taką imprezę. Tu mieszka mnóstwo fanów motoryzacji. Cieszę się, że imprezą posiada doświadczonego sponsora, który nie boi się wyłożyć potężnych środków. Miasto wspomaga drift od strony promocyjnej – nie krył pochwał pod adresem organizatorów prezydent Nowakowski – Chcę, żeby Płock kojarzył się z wyścigami i rajdami. Liczę, że kolejne edycje będą się odbywać w Płocku.

Gościem konferencji był członek Orlen Teamu, polski motocyklista rajdowy, który ściga się także w zawodach draftingowych. – Cieszę się, że taka impreza odbędzie się także w Płocku. Tą dyscyplina motoryzacji zajmuję się od 5 lat. Jestem przekonany, że widzowie spędzą fajny czas razem ze swoimi rodzinami – zapraszał na zawody Przygoński, który w 2009 i 2010 roku ukończył Rajd Dakar. Zapytany przez dziennikarzy która dyscyplina jest trudniejsza, stwierdził, że: – Z motocyklu przenoszę doświadczenie do driftu i odwrotnie. Drift jest miksem różnych dyscyplin motorowych.

O historii płockiego draftingu opowiedział Piotr Więcek, zawodnik Budmat Auto RB Team. – Zaczęliśmy od jednego przerabianego auta. Następnie kupiliśmy profesjonalny samochód. Aktualnie jeżdżę Nissanem o mocy 530 KM. Trasa wokół Orlen Areny jest wymagająca. Nie ma miejsca na błąd – powiedział zawodnik. – Jako team pokażemy najpiękniejszą jazdę na jaką nas stać – zapowiedział Więcek.

Andrzej Witkowski, prezes Polskiej Federacji Driftu, podziękował prezydentowi miasta i prezesowi Budmatu. –Płocka impreza wnosi ligę na jeszcze wyższy poziom. Polska liga uchodzi za jedną z najsilniejszych w Europie – powiedział Witkowski.

Poza wyścigami samochodów i sobotnim koncertem organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji. Całą imprezę poprowadzi Marcin Prokop.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments