Walther: Oczekiwania są duże

Lars Walther, podobnie jak większość zawodników Orlen Wisły, był pozytywnie zaskoczony zebraną w hali publicznością podczas pierwszego treningu. Według Duńczyka jest to dowód na głód piłki ręcznej, jaki wszyscy odczuwamy.

 – To tylko potwierdza, że wszyscy dużo oczekujemy po tym sezonie. To wiele dla nas znaczy, żeby mieć poparcie środowiska kibiców i miasta. Jeśli wszyscy będziemy trzymać się razem i ciężko pracować, mamy szansę osiągnąć coś dużego w tym sezonie – powiedział po pierwszych zajęciach szkoleniowiec Nafciarzy.

– Jesteśmy tutaj, by wygrywać. Nie możemy zadowalać się drugim miejscem. Być może dla kogoś to zadowalający rezultat, ale nie dla nas. Chcemy zdobywać tytuły dla tego miasta, żeby było ono z nas dumne, a także żebyśmy my sami byli z siebie dumni. Możemy to osiągnąć tylko ciężką pracą i na nią się nastawiamy – kontynuował Walther.

Szkoleniowiec Nafciarzy skomentował także rolę Ante Bojicia, który przez pierwsze półtora tygodnia będzie pracował z naszymi zawodnikami – Jest profesorem w dziedzinie przygotowania fizycznego. Ma olbrzymie doświadczenie i cały sztab szkoleniowy może się uczyć pewnych rzeczy od niego. Czasami może nam się zdawać, że na temat trenowania wiemy wszystko, a tak faktycznie nie jest. W dzisiejszym sporcie trzeba korzystać ze specjalistów w poszczególnych dziedzinach i to jest człowiek, który może nam wiele pomóc. Jego olbrzymią zaletą jest to, że ćwiczy razem z zawodnikami, więc nikt nie powinien narzekać na obciążenia. To także daje mi i pozostałym trenerom więcej czasu na przygotowanie drużyny pod kątem taktycznym i możliwość spokojnej obserwacji poszczególnych zawodników podczas ćwiczeń.

Cały zapis rozmowy z Larsem Waltherem, m.in. o nowej jakości Orlen Wisły, szansach na grę w Lidze Mistrzów i atmosferze w szatni, będzie można obejrzeć w poniedziałkowym odcinku Magazynu Sportowego na Wisła TV.

Źródło: www.sprwislaplock.pl

Skomentuj

comments