Zawody tylko dla młodych

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XXI edycji Biegu Tumskiego.

 W tym roku Bieg Tumski odbędzie się w nowej formule. Po roku przerwy ponownie odbędzie się w dzień powszedni. Największą zmianą jest to, że wystartują w nim tylko dzieci i młodzież, natomiast dorosłych zapraszamy do startu w „Tumskiej Dysze”.

Tegoroczna edycja Biegu Tumskiego odbędzie się w piątek, 5 października. Jako pierwsi na trasę wyruszą najmłodsi biegacze. Już o godz. 9.30 wystartuje bieg dziewcząt do lat 10 na dystansie 1200 metrów. 10 minut po dziewczętach pobiegną ich rówieśnicy. Wszystkie biegi na dystansie 1200 metrów będą startować co 10 minut. Już o godz. 10.45 zapraszamy na pierwszą część dekoracji (biegi I-VI). Kolejne biegi dla szkół gimnazjalnych ruszą o godz. 11.15, a dekoracja tych kategorii odbędzie się o 12.

Na dystansie 1200 metrów wystartują także dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych, natomiast ich rówieśnicy pobiegną na dystansie dwukrotnie dłuższym, czyli 2400 metrów. Dekoracja najstarszych kategorii wiekowych i zakończenie imprezy planowane są około godz. 13.30.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium otrzymają medale i nagrody rzeczowe. Natomiast za zajęcie miejsc od 4 do 6 młodzi sportowcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Wszystkie biegi odbędą się na trasie wytyczonej na płockiej starówce. Meta i start usytuowane będą na Starym Rynku, a zawodnicy pobiegną ulicami: Kazimierza Wielkiego, Okrzei, Zduńską, ponownie wbiegną na Stary Rynek, potem Grodzką, Teatralną i Małachowskiego.

W związku z XXI Biegiem Tumskim kierowców czekają utrudnienia w ruchu w rejonie starego miasta. Zapraszamy do kibicowania młodym biegaczom!

Już w niedzielę, 14 października odbędzie się „Tumska Dycha”, bieg dla dorosłych, którego start i meta usytuowane będą także na Starym rynku, a trasa wiedzie nadbrzeżem Wisły. Limit 300 zawodników został już wyczerpany, więc zapraszamy wszystkich płocczan do kibicowania.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments