Budowa wiaduktu w al. Piłsudskiego – zmiana organizacji ruchu

ulicaInformujemy o planie prac w rejonie al. Piłsudskiego w związku z budową wiaduktu w pierwszych tygodniach listopada.

Uwaga! W poniedziałek 4 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu – pojedziemy tymczasową drogą techniczną.

Od 13 do 23 listopada roboty będą prowadzone przez całą dobę. W poniedziałek 4 listopada rozpocznie się wykonanie platformy roboczej dla wykonania docelowej przesłony przeciwfiltracyjnej w poprzek al. Piłsudskiego.

W związku z tym nastąpi przeniesienie ruchu pojazdów na wykonane tymczasowe objazdy z płyt betonowych na jezdni południowej (kierunek do Warszawy). Zostanie przeprowadzona rozbiórka chodnika od przejazdu kolejowego do tymczasowego przejścia dla pieszych w al. Piłsudskiego.

W środę 6 listopada nastąpi likwidacja przystanku autobusowego koło pawilonów handlowych przy al. Piłsudskiego 28 w celu wykonania przesłony przeciwfiltracyjnej. Będą także prowadzone roboty przy sieci cieplnej po południowej stronie al. Piłsudskiego. Zaplanowane jest wykonywanie wykopów pod kabel elektroenergetyczny między stacjami trafo do 6 listopada, układanie kabla elektroenergetycznego w dniu 7 listopada i zasypywanie kabla w dniach 7-8 listopada. Zostanie także wybudowane tymczasowe oświetlenie przy al. Piłsudskiego – dojdzie do przestawienia 5 słupów oświetlenia ulicznego.

W dniach 5-9 listopada będą prowadzone prace przy przesłonie przeciwfiltracyjnej pod jezdnią południową. Roboty będą trwać do późnych godzin wieczornych, co może powodować uciążliwość dla mieszkańców okolicznych bloków.

W dniach 13-23 listopada dojdzie do zamknięcia ruchu kolejowego między stacją Płock a Płock Radziwie. Ruch pasażerski pociągów zastąpi tymczasowa komunikacja autobusowa. W okresie zamknięć torowych prace związane z przesłoną przeciwfiltracyjną, wykonywaniem pali, ścianek szczelnych i montażem konstrukcji odciążających będą prowadzone w systemie 24h, co będzie wiązało się z bardzo dużymi utrudnieniami dla okolicznych mieszkańców. W czasie tych prac planowany jest również montaż tymczasowych podpór sieci trakcyjnej i przełożenie sieci SRK (szlabany).

Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments