Plac zabaw z marzeń

Ultranowoczesny, kolorowy i bezpieczny. Plac zabaw w ogródku jordanowskim przy al. Kilińskiego jest otwarty. Już dawno uczestnicy uroczystości nie oczekiwali przecięcia wstęgi z taką niecierpliwością.

 Nic dziwnego, skoro w inauguracji placu wzięły udział głównie dzieci – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12. Zaraz po przecięciu wstęgi, któremu towarzyszył odgłos fanfar, tłum maluchów ruszył na ozdobione balonami i kokardami zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele. Radości, pisków i śmiechu było co niemiara.

Do zejścia z urządzeń zachęcił dzieci dopiero ogromny tort w kształcie choinki i ciepły kompot. Do częstującego smakołykami prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego ustawiła się długa kolejka.

– Plac jest imponujący – mówił podczas uroczystości prezydent. – To jeden z tych elementów, w których widać efekty współpracy miasta z Orlenem.

Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu i komunikacji korporacyjnej PKN Orlen zapewniał, że koncern jest zainteresowany tym, aby w Płocku powstawały kolejne obiekty, na których zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli odpoczywać i bezpiecznie spędzać czas. – Mam nadzieję, że ma pan w głowie kolejne pomysły, z przyjemnością będziemy się w nie angażować – zwrócił się do prezydenta. I dodał, że ultranowoczesny, przepiękny plac zabaw przy Kilińskiego, to marzenie, które udało się już spełnić.

Modernizacja ogródka jordanowskiego kosztowała 2 mln złotych. 250 tys. zł pochodziło od Orlenu. Miejsce zmieniło się nie do poznania. Oprócz tradycyjnych huśtawek czy zjeżdżalni, na dzieci czekają m.in. ścianki wspinaczkowe, linarium, rampa dla deskorolkowców a nawet samochód. Powierzchnia placu jest pokryta kolorową pianką, która zapewnia dzieciom bezpieczeństwo.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments