Audioriver odświeża wizerunek

Festiwal Audioriver, który od 2006 roku odbywa się w Płocku, wprowadza nowe logo i odświeża stronę internetową.

 Odmienione logo charakteryzuje zupełnie nowy symbol oraz odświeżona typografia, a hasło reklamowe Audioriver oraz nazwy projektów towarzyszących festiwalowi zostały przetłumaczone na język angielski. „Celem zmian nie był całkowity rebranding, a lifting, bo u podstaw naszej marki wciąż leżą te same wartości. Programowo też nie planujemy żadnych rewolucji, więc zależało nam na odświeżeniu wizerunku, a nie na totalnej przemianie” – mówi rzecznik prasowy i dyrektor marketingu Audioriver, Łukasz Napora. „Przez te siedem lat od powstania festiwalu i jego logotypu, my i nasza marka mocno się rozwinęliśmy i najwyższa pora, by i nasz wizerunek nabrał więcej dojrzałości.”

O tym, że zmienia się wizerunek, a nie charakter festiwalu, dobrze przekonuje ten krótki film: https://vimeo.com/58189067

Zupełną nowością w znaku Audioriver jest symbol przedstawiający nachodzące na siebie litery AR. Zastąpił on okrąg z wpisaną w środek nazwą miasta Płock. „Nasz festiwal to – oczywiście i przede wszystkim – Płock, ale przecież nie tylko. Organizujemy także Konferencję Muzyczną Audioriver, która w 2011 roku odbyła się w Warszawie, w 2012 w Poznaniu, a teraz odwiedzi jeszcze inne miasto. Poza tym planujemy kolejny projekt realizowany pod marką festiwalu, który także będzie organizowany poza Płockiem. Potrzebowaliśmy więc symbolu bardziej uniwersalnego. Takiego, który będzie dobrze działał ze wszystkimi naszymi submarkami” – odpowiada Napora.

Jak „AR” funkcjonuje z submarkami festiwalu widać na przykładzie nowego znaku Konferencji Muzycznej Audioriver oraz Rynku Niezależnego Audioriver. „Nasz festiwal jest odwiedzany przez coraz większą liczbę obcokrajowców, dlatego te nazwy będą od teraz w języku angielskim. Coraz więcej międzynarodowych mediów o nas pisze, a ostatni sukces w postaci dostania się do dziesiątki najlepszych wydarzeń zagranicznych na UK Festival Awards sprawił, że jeszcze bardziej zainteresowała się nami brytyjska publiczność. Stąd też nie tylko wprowadzenie anglojęzycznych logotypów, ale i przetłumaczenie tagline’u z podstawowego znaku Audioriver: festiwal świata niezależnego to od dziś independent worlds festival. I odpowiadając od razu na narzucające się pytanie – tak, celowo przeszliśmy na liczbę mnogą, bo w języku angielskim lepiej oddaje ona to, co chcieliśmy przekazać.”

W Polsce zmiana języka widoczna będzie jedynie na poziomie logotypów, ponieważ w komunikacji public relations czy na stronie internetowej organizatorzy nadal będą określać swoje wydarzenie mianem festiwalu świata niezależnego oraz posługiwać się nazwami Rynek Niezależny i Konferencja Muzyczna Audioriver.

Wspomniana strona internetowa – www.audioriver.pl – także przeszła delikatny lifting. Wszystko po to, by wizerunek festiwalu tworzył jedną, spójną całość. Lifting logo i strony internetowej zrealizowała agencja yellowmonkey – ta sama, która od 2010 roku obsługuje festiwal od strony graficznej. Kodowaniem strony www także zajął się wieloletni partner Audioriver, czyli firma 76SG.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca w Płocku, a pierwsze gwiazdy poznamy w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013.

Źródło: www.audioriver.pl

Skomentuj

comments