Pogotowie przeciwpowodziowe w Płocku

powodzW związku z osiągnięciem stanów ostrzegawczych na rzece Wiśle w rejonie Płocka, Prezydent Miasta Płocka o godzinie 12 dnia 10.06.2013 roku ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Miasta Płocka.

Stan Wisły w rejonie Płocka systematycznie podnosi się. O godzinie 11 wodowskazy w Płocku wskazywały:
Borowiczki – 248 cm (stan ostrzegawczy 248 cm)
Grabówka – 227 cm (stan ostrzegawczy 248 cm)
PKN – 570 cm (stan ostrzegawczy 670 cm)

W poniedziałek o godz. 11 poziom Wisły w Kępie Polskiej osiągnął 484 cm (stan ostrzegawczy 420 cm), a w Wyszogrodzie poziom Wisły osiągnął 536 cm (stan ostrzegawczy 500 cm).

W związku z pogotowiem przeciwpowodziowym mieszkańców i pracodawców zobowiązuje się do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią, substancji zagrażających środowisku.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poprzez służby i inspekcje na bieżącego monitoruje stan wód (co 4 godziny) w Wyszogrodzie, Kępie Polskiej oraz Płocku na wodowskazach w Płocku. Hydrolodzy w oparciu o prognozy pogody przewidują spadek poziomu wody w najbliższych dniach.

W związku ze wzrostem poziomu Wisły w siedmiu położonych nad rzeką gminach powiatu płockiego: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów już od soboty obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Mieszkańcy położonej na lewym brzegu Wisły doliny Iłowsko-Dobrzykowskiej, gdzie znajdują się miejscowości powiatu płockiego dotknięte powodzią w 2010 r., zostali powiadomieni w sobotę o przyborze rzeki za pomocą zintegrowanego systemu ostrzegania ludności.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments