Dekorowanie Marcelinek na święto Niepodległości

zhpPodczas tegorocznego Święta Niepodległości będzie można skosztować ciasteczek w kształcie kapelusza Marceliny Rościszewskiej.

To inicjatywa społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, do której przyłączył się Instruktorski Krąg Myśli Braterskiej płockiego hufca ZHP. W pieczenie ciastek zaangażowali się nauczyciele, uczniowie i rodzice. Pomogły też profesjonalne firmy: za sprawą jednej z mam – piekarnia Rękawczyn Jan Dąbkowski oraz Dr Oetker – Dekor z Ciechomic, która przekazała cukrowe mazaki do zdobienia kapeluszy.

– Nasze dzieci mają różne trudności, ale przy dekorowaniu ciastek świetnie sobie radzą – z dumą mówiła dyrektor szkoły Sylwia Kaczkowska. W zdobieniu smacznych kapeluszy i ich pakowaniu pomagali opiekunowie i harcerze, a także prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

– To świetna inicjatywa, która wpisuje się w radosne obchodzenie najważniejszego polskiego święta państwowego – podkreślał prezydent, który był pod wrażeniem zapału, z jakim uczniowie przykładali się do swojej pracy.

Marcelinki będą rozdawane 9 i 10 listopada na Starówce. Przy tej okazji będą zbierane pieniądze na przyszłoroczny wyjazd płockich harcerzy do Lwowa w celu posprzątania grobów Orląt Lwowskich.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments