Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Niepodległości

swietoZbliża się najważniejsze polskie święto państwowe i patriotyczne – Narodowe Święto Niepodległości.

Pragnę zachęcić wszystkich Płocczan do aktywnego włączenia się w jego obchody – apeluje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Poniżej zamieszczamy list prezydenta.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Płocka,
zbliża się najważniejsze polskie święto państwowe i patriotyczne – Narodowe Święto Niepodległości. Pragnę zachęcić wszystkich Płocczan do aktywnego włączenia się w jego obchody.

Pragnę zachęcić wszystkich Płocczan do aktywnego włączenia się w jego obchody – apeluje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.11 listopada jest dniem szczególnie radosnym dla naszej Ojczyzny, świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli odrodziło się suwerenne państwo polskie, które jest fundamentem naszej III Rzeczypospolitej.

Dziś chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków, dzięki którym żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju. Głęboko wierzę w przesłanie słów Marszałka Józefa Piłsudskiego, który podkreślał wagę upamiętniania wydarzeń historycznych słowami: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

W tym wyjątkowym dniu mamy okazję zamanifestować nasz patriotyzm i szacunek dla polskiej historii. Ulice miasta tradycyjnie ozdobią biało-czerwone flagi, odbędą się oficjalne uroczystości. Liczę również na Państwa zaangażowanie. Uczcijmy wspólnie Święto Niepodległości. Pokażmy, że 11 listopada nie jest dla nas jedynie datą w kalendarzu, a pamięć tamtej radości żyje w naszych sercach.

 Prezydent Miasta Płocka
Andrzej Nowakowski

Skomentuj

comments