Czterech Nafciarzy pojedzie na Euro 2012!

W środę poznaliśmy ostateczny skład reprezentacji Polski, który pojedzie na zbliżające się Mistrzostwa Europy. W gronie szesnastu zawodników, którzy udadzą się do Serbii, znalazło się aż czterech szczypiornistów Wisły Płock!

 

 

Trener Bogdan Wenta zaufaniem obdarzył Marcina Wicharego, Zbigniewa Kwiatkowskiego, Adama Wiśniewskiego oraz Kamila Syprzaka, dla którego będzie to debiut w imprezie tej rangi.

Warto odnotować, że tak wielu reprezentantów w wielkim turnieju Wisła Płock nie miała od 2003 roku, kiedy to na Mistrzostwa Świata do Portugali pojechało siedmiu Nafciarzy.

Polacy pierwszy mecz w Serbii rozegrają już 15 stycznia z reprezentacją gospodarzy. Poza tym w fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się jeszcze ze Słowacją (17 stycznia) i Danią (19 stycznia).

Skład reprezentacji Polski na Euro 2012:
Bramkarze: Marcin Wichary (Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy)
Rozgrywający: Michał Jurecki, Mateusz Zaremba, Grzegorz Tkaczyk (wszyscy Vive Kielce), Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (obaj Rhein Neckar Loewen), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin)
Skrzydłowi: Patryk Kuchczyński (Vive Kielce), Adam Wiśniewski (Wisła Płock), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Luebbecke), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn)
Kołowi: Kamil Syprzak, Zbigniew Kwiatkowski (obaj Wisła Płock), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg).

Źródło: www.nafciarze.pl

Skomentuj

comments