Martyn i Deadbeat bohaterami infosesji Red Bull Music Academy na Audioriver

Już po raz trzeci podczas festiwalu Audioriver odbędą się infosesje Red Bull Music Academy. W tym roku ich bohaterami będą Martyn, Deadbeat oraz An On Bast, Eltron John i Seb Skalski.

 Już po raz trzeci podczas festiwalu Audioriver odbędą się infosesje Red Bull Music Academy. W tym roku ich bohaterami będą Martyn, Deadbeat oraz An On Bast, Eltron John i Seb Skalski. Na tydzień przed Audioriver, organizatorzy zdradzają także kilka ważnych informacji dotyczących biletów i obsługi wejść na teren festiwalu.

Infosesje Red Bull Music Academy to już stały element Audioriver i projektu Rynek Niezależny, czyli inicjatywy, która poświęcona jest wspieraniu polskiego biznesu muzycznego. Spotkania z gwiazdami festiwalu zawsze przyciągają rzesze chętnych – dla jednych jest to okazja, by poznać bliżej swojego idola, podczas gdy inni zainteresowani są szczegółowymi poradami na temat prowadzenia kariery czy tworzenia muzyki. To wszystko za darmo, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Co ciekawe – infosesje odbywają się w auli Urzędu Miasta Płocka, czyli tym samym miejscu, w którym spotyka się tamtejsza Rada Miejska.

Godzinne infosesje odbędą się w sobotę 28 lipca. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 13:00 i jej bohaterem będzie Deadbeat – jeden z najważniejszych artystów eksperymentalnej elektroniki. Pochodzi z Kanady, mieszka w Berlinie. Jak dotąd wydał 8 albumów, na których zaprezentował swoją autorską wizję minimalistycznej elektroniki pogrążonej w dubowych oparach.

O 15:00 odbędzie się infosesja z polskimi absolwentami Red Bull Music Academy: An On Bast, Sebem Skalskim i Eltronem Johnem, a dwie godziny później rozpocznie się spotkanie z Martynem. To holenderski wizjoner, odpowiedzialny za udaną fuzję dubstepu z techno i deep house’em. Na spotkaniu w Płocku opowie, jak produkować muzykę na najwyższym poziomie i dlaczego należy wkładać emocje w didżejowanie. Wszystkie infosesje poprowadzi DJ i dziennikarz, Harper. Spotkania z Deadbeat i Martynem prowadzone będą w języku angielskim.

Audioriver ogłasza też kilka istotnych zmian organizacyjnych:
1. Bilety jednodniowe w cenie 100 pln będą dostępne w sieci Empik i na www.ebilet.pl już od najbliższego poniedziałku, 23 lipca. To istotna zmiana, ponieważ w poprzednich latach można było je nabyć wyłącznie w trakcie trwania festiwalu.
2. W celu zmniejszenia kolejek do wejścia, na Audioriver pojawią się osobne punkty wymiany biletów na opaski. Będą się one znajdować już na terenie festiwalu – nieopodal każdego z wejść. Uczestnik imprezy najpierw przejdzie kontrolę biletów i bezpieczeństwa, a potem przejdzie do punktu, w którym dostanie opaskę na rękę. Dotyczy to także posiadaczy biletów jednodniowych, choć w ich przypadku, wyjście z festiwalu oznacza brak możliwości bezpłatnego powrotu na jego teren.
3. Audioriver wprowadza restrykcje dotyczące aparatów fotograficznych. Dozwolone jest wnoszenie tylko i wyłącznie aparatów kompaktowych oraz w telefonach komórkowych (bez ograniczeń w kwestii megapixeli). Zakazane jest wnoszenie profesjonalnych aparatów oraz kamer video.

Karnety dwudniowe w cenie 150 pln dostępne są tylko do niedzieli 22 lipca. Potem ich cena rośnie do 180 pln. Rezerwacja na pole namiotowe już się zakończyła, ale będą jeszcze miejsca w trakcie festiwalu. Warto jednak przybyć wcześniej.

Audioriver odbędzie się w dniach 27-29 lipca w Płocku. Wystąpią m.in. Röyksopp, Ricardo Villalobos, Skream, Roni Size, Nicolas Jaar Live In Concert, SebastiAn i Kavinsky.

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 120 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób każdego dnia.
Nieodłącznym elementem Audioriver jest także kino, które nie raz sprawdziło się jako rewelacyjna alternatywa na ciekawe spędzenie kilku festiwalowych godzin. Jest to miejsce, w którym uczestnicy festiwalu mogą obejrzeć filmy, które nie były wcześniej dostępne w Polsce w szerokiej dystrybucji.

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012.

Bilety można kupić za pośrednictwem eBilet.pl oraz w salonach Empik. Ceny: karnety 150 zł (do 22 lipca) i 180 zł (ostateczna cena), bilety jednodniowy 100 zł (dostępny tylko w trakcie trwania festiwalu).

PROGRAM PIĄTEK (27 lipca)
Wystąpią m.in.: Röyksopp, Ricardo Villalobos, Nicolas Jaar Live In Concert, Roni Size feat. MC Dynamite, Modeselektor live, Goldie, ATOL (Modeselektor-Marcel Dettmann-Shed), Byetone live, Black Sun Empire, S.P.Y feat. MC LowQui, Gabriel Ananda live, Deadbeat live, Wilkinson, Cutline, Nathan Fake live, Document One live, Coma live feat. Okinawa 69, Hobo live, Unbirthday (An On Bast + Le K + VJ Emiko), Marcin Czubala live, Dub Phizix feat. MC DRS, Gathaspar live.

PROGRAM SOBOTA (28 lipca)
Wystąpią m.in.: Skream feat. Sgt. Pokes, Enter Shikari, Carl Craig, SebastiAn, Kavinsky, NZ Shapeshifter live, Plaid live, Marco Carola, Maceo Plex, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Martyn live, Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live, Danger live, Nymfo, Tommy Four Seven, Ripperton, Catz’n Dogz, Floex live Kuba Sojka live, Etheric Double live.

Źródło: www.audioriver.pl

Skomentuj

comments