Nowe szlaki i drogi rowerowe w Płocku

Prezydent Płocka informuje, że od 4 X do dyspozycji płocczan oddane są dwa nowe szlaki rowerowe o łącznej długości 10,6km.

 Dzięki nim można przejechać rowerem po trasie turystycznej od ogrodu zoologicznego, przez ul. Grabówka, Most Solidarności do ronda w Górach na granicy Płocka z gminą Łąck. Do końca roku zostaną oddane do użytku nowe drogi rowerowe o łącznej długości blisko 8km na ulicach Grabówka, Księdza Niedzielaka, Otolińskiej, Targowej i Granicznej.

Dwa nowe szlaki rowerowe to wycieczkowe trasy dla rowerzystów oznaczone specjalnymi symbolami i znakami wyznaczającymi przebieg szlaku i ułatwiającymi odnalezienie właściwej drogi. Szlak oznaczony symbolem R-17 ma długość 2,8 km. Zaczyna się przy ogrodzie zoologicznym i biegnie przez ulicę Grabówka do Mostu Solidarności. Drugi szlak oznaczony symbolem R-32 ma długość 7,8km. Biegnie od Mostu Solidarności, przez drogę techniczną i ulice osiedlowe na osiedlu Ciechomice do drogi rowerowej w ul. Kutnowskiej.

Trwają także prace prowadzone przez MZD związane z budową drogi rowerowej na ul. Księdza Niedzielaka (0,4 km). Roboty prowadzi firma PRD, która do końca października ma czas na realizacje umowy. Wczoraj odbyło się natomiast przekazanie placu budowy pod ścieżkę rowerową na ul. Grabówka na odcinku od ul. Księdza Niedzielaka do Mostu Solidarności (ponad 1,3 km). Prace jeszcze w tym roku zrealizuje ZUM MUniserwis na zlecenie Wydziału Inwestycji i Remontów UMP. W najbliższych tygodniach zostaną oddane do użytku drogi rowerowe na ulicach Otolińskiej (blisko 3,2km), Targowej (blisko 1,7 km) i Granicznej (1,4 km) zrealizowane przez Pełnomocnika ds. Inwestycji Strategicznych.

W tegorocznych planach MZD jest jeszcze wybudowanie drogi rowerowej równolegle do Trasy Ks. J. Popiełuszki, co w praktyce pozwoli w pełni połączyć już istniejącą infrastrukturę dróg rowerowych od Podolszyc do ronda w Górach i dalej skomunikować się z gminą Łąck. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia prac jest uzyskanie formalnej zgody instytucji odpowiadających za projekty realizowane przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej.

Do czerwca 2012 r. Płock posiadał 12,65 km dróg rowerowych. Do końca 2012 r. zostanie oddanych do użytku kolejne 8 km dróg rowerowych o nawierzchni asfaltowej, wykonanych zgodnie z zaleceniami holenderskiej organizacji standaryzacyjnej CROW i „Programu zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta płocka do końca 2033 r.”

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments