Sylwester z Ramoną Rey

Rozgrzewkę rozpocznie dj, potem kontynuować ją będzie Belfast – zespół grający covery grupy Boney M. 40 minut przed północą na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Ramona Rey. Zapraszamy na Sylwestra przed Ratuszem.

 Świeże brzmienia muzyki elektronicznej połączone z niebanalnym i nowatorskim sposobem śpiewania, charyzmą i urodą to Ramona Rey – jedna z najciekawszych osobowości w polskiej muzyce rozrywkowej od dobrych kilku lat. Każdy jej album zaskakuje nowymi, nietypowymi jak na popową produkcję aranżacjami, nad którymi czuwa Tel Arana, czyli Igor Czerniawski – muzyk o rockowej proweniencji (AYA RL, Kosmetyki Mrs. Pinki). Chętnie współpracuje z innymi muzykami. W 2009 roku singiel „Lubie cię” został zremiksowany przez czołowego, uznanego na świecie przedstawiciela minimal- techno – Ricarda Villalobosa. Od kilku lat występuje z rosyjskim zespołem Obie Dwie.

Ramona Ray sama pisze, a raczej – dość nietypowo – konstruuje swoje teksty i w dość nietypowy sposób je śpiewa. Choć w jej przypadku ciężko mówić o śpiewie w tradycyjnym rozumieniu, kiedy specyficznie frazuje, krzyczy, skanduje histerycznie lub piszczy jak mała dziewczynka. Nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że dobrze czuje się zarówno w repertuarze klubowym jak i operowym. Zresztą uczy się śpiewu operowego w szkole muzycznej i planuje za kilka lat wydać płytę z ariami operowymi.

Pochodzi z Gryfic. Od 2006 roku – premiery pierwszego albumu „Ramona Rey” – wydała już cztery płyty. Ostatnia „ Ramona Rey REMIXED” (premiera: 29 czerwca 2012) zawiera 15 nowych wersji utworów „ Wyo-s-t-rz” i „High” z trzeciej autorskiej płyty Ramony, a autorami remiksów są europejscy producenci nowej fali electronic-dance music m.in.: Zombies for money, Vegamoore, Analphabeth, a także zwycięzcy konkursu na najlepszy remix wytypowani przez fanów Ramony.

Jest artystką niezależną. Odrzuciła propozycje firm fonograficznych, aby móc w pełni samodzielnie decydować o swojej twórczości. Obok ciekawych piosenek są też zaskakujące, bardzo plastyczne teledyski. W sylwestrową noc usłyszymy zapewne największe przeboje artystki tj. „Pięknie jest”, „ Jak to widzisz”, „Znajdź i weź”.

Zanim to nastąpi publiczność rozgrzewać będzie zespół Belfast, który tworzą czarnoskórzy artyści śpiewający przeboje legendarnej grupy Boney M. Trzy wokalistki i żywiołowy frontman doskonale potrafią rozbawić publiczność na koncercie. Nieśmiertelność przebojów Boney M, układy taneczne, stroje sceniczne oraz dynamiczne wykonanie przez zespół Belfast nikogo nie pozostawią obojętnym. Zapraszamy od godz. 21.

Program (wstępny):

godz. 21 – rozpoczęcie imprezy, muzyka rozrywkowa z dj
godz. 22.10 – koncert zespołu Belfast
godz. 23.20 – koncert Ramona Rey – cz. 1
godz. 23.55 – życzenia Prezydenta Miasta Płocka i pokaz pirotechniczny

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments