Uwaga Kobieta! Uwaga Kobiecość!

Lidia Popiel pokaże w Płockiej Galerii Sztuki fotografie znanych piosenkarek, aktorek, kobiet biznesu, sportu i polityki.

 Od 27 lutego do 17 marca w Płockiej Galerii Sztuki prawdziwa uczta dla oczu, czyli wystawa „Uwaga Kobieta! Uwaga Kobiecość!” Lidii Popiel oraz wystawa prac Zdzisława Beksińskiego i Tomasza J. Gałązki „W dialogu” (Galeria Kreski). Zapraszamy na wernisaż do Płockiej Galerii sztuki w środę 27 lutego o godzinie 17.

Lidia Popiel pokaże w Płockiej Galerii Sztuki fotografie znanych piosenkarek, aktorek, kobiet biznesu, sportu i polityki. Autorka wystawy to fotografka i modelka, prywatnie – żona Bogusława Lindy. Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracowała z wieloma periodykami, wykonując zdjęcia okładkowe, mody, ilustracje do wywiadów i reklamy. Jej prace publikowano m.in. na łamach Zwierciadła, Pani, Sukcesu, Machiny, Sceny i Gentlemana.

Wystawę „W dialogu” tworzą grafiki komputerowe Zdzisława Beksińskiego i fotografie Tomasza J. Gałązki. Powstała interesująca rozmowa dwóch artystów – malarza i fotografa. Gałązka, zainspirowany pracami Beksińskiego, przełożył je na swój indywidualny język. Na wystawie 20 grafik komputerowych wybitnego artysty zostanie skonfrontowanych z pomysłami fotografa.

Źródło: Płocka Galeria Sztuki

Skomentuj

comments