Piąty płocki orlik

Kolejny w Płocku orlik już otwarty. Tym razem powody do radości mają mieszkańcy Podolszyc Północ.

 Wielofunkcyjny kompleks znajduje się obok Szkoły Podstawowej nr 23. – Do południa niech służy szkole a po południu całemu osiedlu – mówił podczas uroczystości otwarcia orlika prezydent Płocka An9drzej Nowakowski.

Zanim przecięto wstęgę, uczniowie z SP 23 oraz zaproszeni goście spotkali się w sąsiadującej z boiskiem sali gimnastycznej. Zebrani wysłuchali przemówień i obejrzeli mecz piłki ręcznej, w którym naprzeciw siebie stanęli uczniowie podstawówki oraz jej absolwenci. Krótki występ dał chór szkolny pod kierownictwem Małgorzaty Podwójci.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przetestowanie nowego obiektu. Jako pierwsi sprawdzić możliwości nowej murawy mogli zawodnicy, którzy zagrali w meczu piłki nożnej. Tym razem uczniowie SP 23 rywalizowali z reprezentacją ratusza. Mecz uroczyście rozpoczął prezydent Andrzej Nowakowski w towarzystwie najmłodszego uczestnika imprezy – niespełna 2,5-rocznego Filipa.

Kompleks sportowy na Podolszycach Północ jest piątym, ale nie ostatnim tego typu obiektem otwartym w Płocku. Już od jutra oficjalnie będzie czynny także orlik przy Zespole Szkół nr 2. – Chciałbym, aby orliki dobrze służyły zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym – mówił do uczniów SP 23 Andrzej Nowakowski. – Niech to będą miejsca, w których każdy z nas będzie mógł spędzać czas w sposób aktywny i bezpieczny.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments