Płocki raport drogowy

mzdInformujemy, gdzie w środę 16 października na terenie miasta będą prowadzone roboty drogowe oraz, w których miejscach stanie fotoradar Straży Miejskiej.

Al. Jachowicza
Trwają prace porządkowe w rejonie skrzyżowań JACHOWICZA – BIELSKA i JACHOWICZA – OBROŃCÓW WESTERPLATTE.

Al. Jana Pawła II – Wyszogrodzka

W rejonie skrzyżowania WYSZOGRODZKA – JANA PAWŁA II – ARMII KRAJOWEJ (przy Auchan) oraz al. Jana Pawła II zostały zakończone prace drogowe. Obowiazuje nowa organizacja ruchu. Rozpoczęła się procedura odbiorowa przebudowanych skrzyżowań i dróg.

Naprawy bieżące dróg i chodników

– KOLEGIALNA – naprawa chodnika

– DOBRZYKOWSKA – naprawa zatoki przystankowej

– BROWARNA – utwardzenie drogi korą asfaltową

– PLAC NARUTOWICZA – spoinowanie kostki brukowej

– MOSTOWA – spoinowanie kostki brukowej

– BIELSKA – spoinowanie kostki brukowej

Al. Piłsudskiego
W rejonie przejazdu kolejowego w Al. Piłsudskiego trwają prace związane z budową wiaduktu. Plan prac po 10 października zakłada budowę kładki dla pieszych i uruchomienie wejścia do pawilonów handlowych od strony jezdni południowej (kierunek do Warszawy). Po uruchomieniu tego wejścia rozpocznie się rozbiórka chodników (około 18 października) wzdłuż jezdni południowej. Trwa także przebudowa sieci telekomunikacyjnych i sieci energetycznych oraz prace związane z wykonaniem przecisków dla sieci c.o. i wodociągu pod jezdnią południową. Do końca października będą także trwały transporty i dostawy konstrukcji technologicznych w obrębie budowy.

W rejonie przejazdu kolejowego obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Na obu jezdniach obowiązują zwężenia i ograniczenia prędkości. W pasach zieleni między jezdniami są złożone konstrukcje stalowe mostów. Apelujemy o ostrożność.

Trasa Popiełuszki
Na odcinku od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została zmieniona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna.

Udostępniono dla ruchu prawoskręt z ul. Wyszogrodzkiej na rondzie Wojska Polskiego oraz skrajny pas ruchu wokół wyspy centralnej. Przestały obowiązywać zwężenia jezdni. Nadal wyłaczone z ruchu są zjazdy i wjazdy do CH Graniczna oraz wiadukt nad trasą Popiełuszki. Trwa budowa drogi rowerowej na odcinku od ronda w Górach do ulicy Browarnej.

Ulica Chopina

Budowa drogi rowerowej i chodnika. Występują ograniczenia w ruchu pieszych.

Ulica Szpitalna

Remont drogi 562 na odcinku około 1,5 km. W ramach prac trwa remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Ulica Kutnowska

Remont drogi na odcinku około 700 mb od ulicy Gajowej w stronę ronda. W ramach prac trwa remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Powstaje także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Fotoradar Straży Miejskiej
Straż Miejska poinformowała, że fotoradar stanie dziś na ulicach:

– GRABÓWKA

– HARCERSKA

– PRZYSZKOLNA

– SIERPECKA.

Źródło: Miejski Zarząd Dróg

Skomentuj

comments