Koszykarki MON-POLu uległy SK MAG-RYS Zgierz

W meczu 12 kolejki 2 Ligi Kobiet młode koszykarki MON-POLu Płock zmierzyły się z zespołem SK MAG-RYS Zgierz (21.01.2012r.).

Płocczanki przystąpiły do tego spotkania bez dwóch podstawowych zawodniczek. Początek spotkania nie zapowiadał tak jednostronnego pojedynku. W pierwszych trzech minutach na boisku panował zespół MON-POLu prowadząc już 6:0. Niestety od tego momentu do gry włączyły się zawodniczki ze Zgierza. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości 25:19.

W drugiej części spotkania przewaga należała również do zespołu MAG-RYS. Nasz zespół przez całe 10 minut zdobył zaledwie 6 oczek przy 22 przeciwniczek. Na przerwie płocczanki schodziły przegrywając już 25:47.

Po mocnych słowach w szatni MON-POL Płock w trzeciej kwarcie wreszcie zagrał to co umie grać najlepiej, czyli szczelna obrona oraz skutecznie wyprowadzany kontratak. Tą część spotkania płocczanki wygrały 19:10 zmniejszając stratę do 13 punktów.

Niestety ostatnia kwarta należała już zdecydowanie do zespołu ze Zgierza. Płocczanki zupełnie straciły wiarę w siebie. MON-POL Płock przegrał tą część spotkania 9:26, a w całym spotkaniu 53:83.

W MON-POLu na wyróżnienie zasługuje występ Karoliny Sikorskiej oraz Joanny Domańskiej, które rzuciły odpowiednio 14 oraz 12 punktów. W zespole ze Zgierza najskuteczniejszą okazała się Magdalena Pisera zdobywczyni 36 oczek.

MON-POL Płock vs SK MAG-RYS Zgierz –  53:83 (19:25, 6:22, 19:10, 9:26)

MON-POL: Sikorska 14, Domańska 12, Trzewikowska 9, Wilamowska 7, Górecka 5, Iwan 4, Piechocka 2

MAG-RYS: Pisera 36, Gortat 13, Danych 11, Kowalczyk 8, Parzych 6, Sędzicka 4, Fornalczyk 3, Dudkiewicz 2

Źródło: MON-POL Płock