100 lat dla orkiestry!

Były kwiaty, prezenty i mnóstwo życzeń od gości. Płocka Orkiestra Symfoniczna hucznie obchodziła swoje urodziny. Okazja do świętowania była wyjątkowa. Jubilatka skończyła 35 lat.

 

 
 

Wyjątkowy charakter miał więc także zorganizowany z okazji jubileuszu koncert. W charakterze gwiazdy wystąpiła Yulianna Avdeeva, laureatka I nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wykonała II koncert f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. Co ciekawe, podczas pierwszego koncertu orkiestry, 35 lat temu, słuchacze również wysłuchali utworu Chopina. Wtedy wykonał go Piotr Paleczny.

– Jubileusz taki jak dzisiejszy skłania do planów, refleksji, ale także podziękowań – mówił podczas uroczystości Adam Mieczykowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej. – Dziękuję Urzędowi Miasta. Wspieranie i finansowanie naszej instytucji to pomoc, którą sobie bardzo cenimy. Dyrektor zwracał się również do publiczności: – Dziękuję, że tak licznie przychodzicie na nasze występy. Każdy koncert z waszym udziałem jest dla nas pięknym, wzruszającym przeżyciem.

Zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski dziękował z kolei jubilatom. Za ich trud i pracę. – Gratuluję kunsztu i wysokiego poziomu artystycznego – dodawał. – Życzę, abyście kolejny okrągły jubileusz obchodzili już we własnej sali, jako filharmonia.

Zastępca prezydenta przekazał na ręce dyrektora orkiestry medal Laude Probus. Z podziękowaniem i w uznaniu zasług. Dyplomy uznania i nagrody finansowe od prezydenta otrzymała też część pracowników orkiestry.

Dużą niespodzianką był prezent, który jubilatka dostała od Urzędu Miasta i Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Uczelnia i ratusz podarowały orkiestrze obój.

Źródło: www.plock.eu

Skomentuj

comments