Finał Płockiego Euro już jutro!

W finałowej rozgrywce „Naszego Płockiego Euro 2012” zagrają Anglia i Hiszpania, czyli Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Curie-Skłodowskiej oraz Zespół Szkół Technicznych „70”.

 W meczu o III miejsce zagrają natomiast Dania i Portugalia, czyli gospodarz turnieju: Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 6 oraz Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej.

„Nasze płockie Euro 2012” to projekt realizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak” w ramach V edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Klub na realizację projektu otrzymał 11 400 zł. W projekcie udział wzięło 16 drużyn, reprezentantów płockich szkół ponadgimnazjalnych i Gimnazjum Nr 8. Najpierw szkoły poznały finalistów Euro, jakich będą reprezentować podczas rozgrywek, a potem rozegrały mecze zgodnie z systemem finałów Euro.

Mecz otwarcia zagrała więc Polska (IV LO) i Grecja (Gimnazjum Nr 8). Niestety, nie był to dobry prognostyk przed prawdziwymi finałami, bo Polska przegrała w Płocku aż 0:6! Zajęła też ostatnie miejsce w swojej grupie. Ostatecznie o zwycięstwo w turnieju zawalczy faworyt, czyli ZST „70” (Hiszpania) z „Elektrykiem” (Danią).

Finałowe rozgrywki rozpoczną się o godzinie 16.00 meczem o III miejsce, mecz o zwycięstwo zaplanowano na godzinę 18.00. Zamknięcie projektu połączone z dekoracją drużyn oraz finałem towarzyszącemu rozgrywkom turnieju wiedzy o piłce nożnej, UKS „Lasotczak” zaplanował na 15 maja na godz. 10.00. Obie imprezy odbędą się w Sali Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Lasockiego 14.

Projekt „ Nasze Płockie Euro 2012” w ramach V edycji konkursu grantowego realizuje Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak”. Środki finansowe na jego realizację przekazali Fundatorzy – PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Darczyńca V edycji Levi Strauss Foundation.

Źródło: Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”

Skomentuj

comments