Zapraszamy na Piknik Europejski

Blue Cafe, koncert serbskiego zespołu folklorystycznego „Karadžić”, MajUnia i Rock Tower – to wszystko zobaczymy 12 i 13 maja podczas XIV Pikniku Europejskiego.

 Z okazji tegorocznego święta do Płocka przyjedzie blisko 100 gości z naszych miast partnerskich, swój udział już potwierdzili także ambasadorzy Mołdawii i Gruzji, radcy ambasad Serbii, Litwy, Czech i Bułgarii.

Piknik Europejski jest dorocznym świętem mieszkańców Płocka oraz jego miast partnerskich. To otwarta cykliczna impreza masowa służąca popularyzacji idei integracji europejskiej wśród płocczan. Termin imprezy od początku był związany z datą 9 maja, tj. Dniem Europy.

W tym roku do Płocka przyjadą delegacje z trzynastu miast, w tym dziesięciu miast partnerskich – Darmstadt (Niemcy), Fort Wayne (USA), Auxerre (Francja), Mytiszczi (Rosja), Loznicy (Serbia), Thurrock (Wlk. Brytania), Forli (Włochy), Możejek (Litwa), Bielc (Mołdawia) i Huai’an (Chiny) oraz trzech zaprzyjaźnionych: Rustawi (Gruzja), Żytomierza (Ukraina) i Dobruski (Czechy).

Gwiazdą tegorocznego Pikniku będzie zespół Blue Cafe, który wystąpi na Stary Rynku 12 maja. Przed nim bałkańską muzykę i taniec zaprezentuje doskonały zespół z serbskiej Loznicy – „Karadžić”. W tym roku Płock będzie świętował 40-lecie współpracy z tym miastem i z tej okazji na Starym Rynku pojawi się okolicznościowa wystawa, przygotowana we współpracy z Książnicą Płocką. Piknik na Starym Rynku 12 maja poprowadzi Szymon Cempura – aktor Teatru Dramatycznego w Płocku.

Tradycją Pikniku jest impreza klubowa MajUnia (ogródek Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy pl. Dąbrowskiego 2a). W tym roku wystąpią: TEIELTE, CZARNY/TAS, dj akaone, dj wuj marcel, a gwiazdą wieczoru będzie ŁONA&The PIMPS.

Drugi dzień Pikniku (13 maja) to spotkanie z folklorem na terenie Ogrodu Zoologicznego, na placu „przy Grzybku”. Wystąpi kapela serbskiego zespołu “Karadžić” i płocka „Wisła”.

A wieczorem w ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy pl. Dąbrowskiego 2a, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się Rock Tower, na którym wystąpi zespół Divanofobia z włoskiego Forli – naszego miasta partnerskiego oraz KZR, reszta pokolenia, zwiezda, Under Age, F44.3, Black Mad Lice, Vat Six Nine. Gwiazdą wieczoru będzie My Riot.

Każdego roku wśród atrakcji Pikniku nie brakuje ciekawych prezentacji na Starym Rynku, przygotowanych przez płocką młodzież i przedszkolaków. Przygotowują prezentacje miast partnerskich Płocka i krajów Unii Europejskiej oraz program artystyczny.

Organizatorami XIV Pikniku Europejskiego są Urząd Miasta Płocka i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Wśród sponsorów Pikniku są: PKN ORLEN, ENERGA, MTBS, ZUOK, OBI, Auchan, „Społem” PSS Zgoda, British School.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments