Motoryzacja po niemiecku i amerykańsku

W następny weekend w Płocku odbędą się dwa zloty miłośników aut.

 W piątek 22 czerwca rozpocznie się II Świętojański Zlot Samochodów Amerykańskich. Spotkanie to impreza dla całych rodzin, dorosłych i dzieci. To połączenie wypoczynku, rekreacji i zabawy dla wszystkich, którzy kochają chromy, benzynowe silniki bulgoczące wolno i dostojnie. Podczas zlotu można posłuchać dobrej muzyki, poznać maniaków amerykańskich samochodów, porozmawiać o wszystkim, co może dotyczyć amerykańskich aut, od silników po wyposażenie.

Uczestnicy będą mieć możliwość skorzystania z porad fachowców i zrobienia diagnozy aut. W sobotę wszystkie auta wezmą udział w rajdzie turystycznym, a po południu w paradzie ulicami Płocka. Amerykańskie wozy pod eskortą policji wjadą do Płocka przez Most Solidarności. Stamtąd ulicami: Wyszogrodzką, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielską, Królewiecką, Sienkiewicza, Kwiatka, Kościuszki przejadą na Stary Rynek. Tam odbędzie się prezentacja samochodów oraz pamiątkowe zdjęcie. Następnie kolumna zjedzie na Bulwar Nadwiślański, po czym wróci przez Stary Most do ośrodka „Zacisze” w Koszelówce.

Spotkanie organizuje klub Mopary. Więcej informacji i szczegóły program dostępny jest na stronie www.mopary.pl

W ten sam weekend w Płocku odbywać się będzie zlot „Mercedesem po Wiśle”, w którym udział wezmą klasyczne Mercedesy wyprodukowane przed 1985 roku. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną wyjątkowe modele, jak Mercedes-Benz 230 z lat 30-tych.

Mercedesy wjadą do Płocka od strony Słupna. Prezentacja aut na Starym Rynku odbędzie w godz. 14.30-17. Następnie uczestnicy wezmą udział w imprezie pod nazwą „W oparach PRL-u”. W niedzielę Mercedesy i ich właściciele pojadą na groblę Choczeń koło Mochowa, gdzie odbędzie się … spływ aut po wodzie. Z Choczenia uczestnicy pojadą malowniczymi terenami Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego do Siecienia, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie zlotu.

Więcej informacji na temat zlotu na stronie www.mercedesempowisle.pl.

Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji w sobotę na Stary Rynek, emocji na pewno nie zabraknie.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments