21. finał WOŚP w Płocku i rynek pełen ludzi

Blisko 140 tys. zł zebranych pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy o godz. 20 i o ponad 21 tys. więcej godzinę później – oto pierwsze podsumowanie WOŚP w Płocku.

 Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski dziękował wszystkim za udział w akcji: – Płocczanie jak zawsze okazali się hojni – mówił ze sceny na Starym Rynku. Ubiegłoroczna zbiórka WOŚP w Płocku przyniosła ponad 191 tys. zł. Tegoroczna może być równie udana. Podsumowanie z godziny 21.30 przyniosło bowiem kwotę już prawie 170 tys. zł. A nie skończyło się jeszcze wiele aukcji.

– Chcę podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, i którzy zbierali w galeriach, na ulicach, przed kościołami – mówił ze sceny na Starym Rynku, tuż przed wystrzeleniem „światełka do nieba”, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Dziękuję płocczanom, którzy zbierają także w Waszyngtonie, gdzie licytowany będzie płocki kalendarz. Cieszę się, że płockie serca biją w rytmie Orkiestry – dodawał.

Prezydentowi towarzyszyli m.in. jego zastępcy – Roman Siemiątkowski i Krzysztof Izmajłowicz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Litosława Koper i szefowa sztabu WOŚP w Płocku Inga Kujawa-Zawadzka.

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. – Dziękuje za hojność i udział w tej zbiórce – mówiła przedstawicielka seniorów Maria Nagórka.

Zanim zapłonęło „światełko do nieba” zlicytowany też został wielki, 15-kilogramowy tort w kształcie serca, przygotowany przez cukiernię Mochowo. Za ponad 600 zł kupił go Jan Woźniak prowadzący firmę Woz-Pol i przekazał go dla wszystkich wolontariuszy kwestujących w Płocku.

– Można jeszcze zobaczyć, jak to jest być prezydentem miasta – powiedział Andrzej Nowakowski, przypominając o aukcji na allegro, na której jeszcze przez pięć dni trwa licytacja jednego dnia w jego fotelu (pod hasłem „Zostań prezydentem Płocka). W niedzielę wieczorem wylicytowana kwota przekroczyła 800 zł.

Po tradycyjnym „światełku do nieba” – pokazie sztucznych ogni – zaczął się koncert kultowej grupy Proletaryat.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments